הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פרס נובל: המחווה של ווסטהאם לקפטן הפורש

הקבוצה האנגלית סיפרה את סיפורו של נובל דרך פוטבול מנג'ר. אל תפספסו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.22 - 13:19

קפטן ווסטהאם, מארק נובל, הובא עד דמעות לאחר שהורחק בכרטיס אדום במשחק הבית האחרון שלו במועדון. נובל בן ה-35 הודיע ​​כי יפרוש בתום העונה, ובכך לסיים קריירה של 18 שנה שעברה כולה במועדון נעוריו ווסטהאם. נובל נמצא במקום השישי ברשימת ההופעות של כל הזמנים בווסטהאם, לאחר ששיחק 549 משחקים עבור הפטישים מאז שערך את הופעת הבכורה שלו בבוגרים ב-2004.

כהוקרה על הקריירה הארוכה שלו במועדון, והנאמנות של השחקן לקבוצה לאורך כל השנים, החליטו לפרסם באתר הרשמי של המועדון היסטורייה מפורטת של השחקן....דרך משחק סימולציית אימון הכדורגל, Football Manager.

כאשר מארק נובל בן 17 ערך את הופעת הבכורה שלו בווסטהאם יונייטד באוגוסט 2004, קונסולת הפלייסטיישן 3 אפילו לא שוחררה עדיין. אנחנו עכשיו ב-PlayStation 5. נכתב באתר החברה. בדומה למערכת המשחק עצמו, איש המועדון האחד הוותיק ביותר באירופה הגיע בצעדי ענק במהלך התקופה ההיא, והתפתח בדרכים רבות ושונות כדי להפוך למשרת ומנהיג כל כך אגדי לקבוצת הילדות שלו, ואחד אהוב על כולם. מחובר עם אוהדי הפטישים ברחבי העולם.

Football Manager 2005

משחק הפוטבול מנג'ר הראשוןף אחרי שנפרדו מהזיכיון של צ'אמפיונשיפ מנג'ר, והפעם הראשונה שנובל הופיע במשחק, התרחש במקביל לעונת הבכורה שלו מול סאות'אנד יונייטד באוגוסט 2004, בה סיים לשחק בגמר פלייאוף בליגת EFL Championship (הליגה השנייה באנגליה), הנבחר לשחק הצעיר של השנה.

הנתונים הסטטיסטיים הראשון של נובל היו לא רעים לשחק בן 17 שנמצא בקבוצת המילואים של ווסטהאם. כאשר סקאוטים במשחק מזהים בבירור שחקן בעל פוטנציאל ואינטליגנטי, יכולת גבוהה מאוד במסירות וגם יכולת קבלת החלטת טובה, שוב במיוחד לילד בן 17.

Football Manager 2008

זה ללא ספק הכותר הראשון ב-FM שהגיע אחרי שמעמדו של נובל כשחקן בכיר התגבש. בעוד הוא עדיין רק בן 20 כשחקן, FM 2008 יצא זמן לקצר לאחר השערים המקצועיים הראשונים של נובל עבור ווסטהאם, כשהקשר שיחק אחד עשר משחקים בכל המסגרות - הבקיע שלוש פעמים - במחצית השנייה של 2006/07 העונה האמיתית.

במונחים של המשחק אם כן, יכולת השחקן במצבים נייחים השתפרה, יותר בבעיטות עונשין מאשר בבעיטות חופשיות אבל באופן כללי, במיוחד בקטגוריות המנטליות, התכונות שלו חזקות ובהתאם לדירוג היכולות הפוטנציאליות שלו הוא רק ימשיך לצמוח מכאן.

Football Manager 2012 - Football Manager 2013


לעתים קרובות  נתוני השחקנים מקבלים פגיעה יחסית כאשר קבוצתם יורדת ליגה, אבל נובל נשאר שחקן מרשים ב-FM 2012, כאשר הוא עזר למועדון הילדות שלו לחזור לליגת העל בפעם הראשונה בחיים האמיתיים כמובן. זו הייתה גם כן העונה הראשון בה מארק נובל זה "בפטיש השנה" על ידי המועדון ומעריציו.כישרונותיו של נובל בולטים בלב ווסטהאם במיוחד, שוב, המסירות שלו , קצב עבודה, עבודת צוות, קור רוח וכמובן מצבים נייחים.

כדי לראות את ההבדלים בין הנתונים של שחקן שירד ליגה, לשחק שעלה ליגה. ההישגים של נובל בעונה הקודמת באים לידי ביטוי בחיזוקים משמעותיים בשנה שלאחר מכן - שימו לב, במיוחד, לקפיצה בהשפעה ואכן את החיזוק בשאר התכונות המנטליות שלו. האיכויות הטכניות שלו גם זוכות לחיזוקים, המשקפות את הכישרונות שהופיעו כשהפטישים זכו לעלות חזרה לפריימר ליג - עונה שבה נובל שיחק 49 משחקים בכל המסגרות, והחמיץ משחק ליגה אחד בלבד.

Football Manager 2016

בזמן שפוטבול  מנג'ר 2006 שוחרר, נובל באותו שלב בן 28, מונה להיות קפטן המועדון בפעם הראשונה בחייו, עלי ידי מנג'ר ווסטהאם דאז, סלבן ביליץ'. הנוכחות של נובל ב-2016 משקפת את את מה שהסקואטים של המשחק חשבו על השחקן באותה תקופה, שזיהו באופן מלא את תפקידו כמנהיג והלב של ווסטהאם, עם דירוגים גבוהים במנהיגות, קצב עבודה, עבודת צוות, קור רוח ונחישות - וגם בכוח, בכושר טבעי ובאיזון.


 

Football Manager 2022

עונה האחרונה של מארק נובל בווסטהאם וגם כשחקן פעיל. בגיל 34, אפשר לראות שהמספרים ירדו ברוב הנתונים הפיזיים, הוא כבר לא אותו שחקן שהיה לפני עשור. ועדיין  מנהיגות, עבודת צוות, נחישות, קור רוח, אומץ, מיקום, חזון, קצב עבודה. מסירות, תאקלים, בעיטות עונשין. נתונים אלה עדיין מקבלים מספר גבוה, כדי לנסות להסביר את היכולות המנטליות של השחקן, שלאורך כל הקריירה שלו היה, מנהיג לויאלי למועדון שהיה כמו בית בשבילו, ואחד שנובל ייתן את הכל על המגרש בשביל.

במשחקו האחרון של נובל כשחקן, התקשה השחקן להכיל את רגשותיו בהופעתו הביתית האחרונה. ""אני אדם רגשי בכל מקרה, אני בדרך כלל עונד את הלב שלי על השרוול שלי. זה יהיה אמוציונלי, אבל אני מרוצה שאוכל לעשות את זה בתנאים שלי ולפרוש מכדורגל, במקום שהכדורגל יפריש אותי.  "הגעתי כאוהד ווסטהאם וחייתי כאוהד, חייתי את חלומו של כל אוהד. לשחק ולהיות לקפטן את הקבוצה שגדלת בה, זו הסיבה שמיליוני אנשים במדינה הזו משלמים הרבה כסף כדי לצפות בהקבוצות שלהם. יש להם את ההשתייכות והנאמנות הזאת".