הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לקחו את העצם: מעצב מאשים את אקטיוויז'ן בגניבת תוכן ב-Warzone

סקין כלב שנכלל בעונה הרביעית של משחק הבאטל רויאל הוא הנושא למחלוקת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.08.22 - 11:52

הקונצנזוס סביב קול אוף דיוטי Warzone, הוא שהוא משחק טוב בסך הכל. פורמולה שלא השתנה יותר מדי במהלך השנים, גם עם הוספת מצב הבאטל רויאל למשחקי קול אוף דיוטי. וורזון מרגיש כמעט כמו משחק אחר בסדרה רק יותר גדול. כותר יריות מגוף ראשון, עם משחקיות המתבססת על מהירות, דיוק וחוכמת משחק. אז מה קשור סקין של כלב?

סקין חדש של כלב סמויד שנכלל בעונה הרביעית  של המשחק, הוא נושא למחלוקת מכיוון שאמן מאשים את חברת אקטיוויז'ן בגניבת העיצוב שאותו אדם יצר שנתיים קודם לכן. הסקין שקיבל אתה השם Loyal Samoyed, הוצג כחלק מחבילת התוכן Floof Fury, ומחליף את הדמות של קים טאי יאנג.

 מעצב הקונספט סייל לין טוען שהסקין, שמכיל גם צעיף שחור ולבן ובגדי הסוואה כחולים, דומה מאוד לעיצוב בשם 'Samoyed Medical' שהם העלו לאתר Artstation בדצמבר 2019.  הם פרסמו צילומי השוואה בחשבון הטוויטר שלהם, יחד עם הצהרה על המצב. "אני האמן המקורי שממנו הופץ הסקין הכלב בוורזון.",  כותב סייל לין, "למרות שאני שחקן קול אוף דיוטי, אני מאוד מאוכזב לראות את העיצוב שלי נגנב על ידי חברה גדולה כמו אקטיוויז'ן בדרך זו.

כשמסתכלים על ההשוואה בין השניים, די קל לראות על מה לין מדבר.  גם אם איכשהו הבחירה בגזע הכלבים הייתה צירוף מקרים, הלבוש כמעט זהה, ההבדלים היחידים באמת הם פרטים מינוריים.  העניין החשוד בכל האשמה הזו היא ההתנהגות של אקטיוויז'ן.  חברת הגיימינג ואולפן הבית לא הגיבו להאשמות.

יותר מזה, רייבן הסירה באתר המשחק כל תמונה שמציגה את הסקין של הכלב, אך לא התייחס למצב פומבי בשום צורה, כך שלא ברור אם הסקין יחזור למשחק בכלל. הרי אם האשמות נכונות, החברה הייתה יכולה להודות בטעות, להוריד את הסקין או להשאיר אותו לתת את הקרדיט לאותו אמן, אולי עם תשלום קטן שככל הנראה לא היה פוגע בחברה השווה עשרות מיליארדי דולרים.