הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דיאבלו Immortal הכניס 100 מיליון דולר בחודשיים

ביקורות מאכזבות? כעס מגיימרים ברחבי העולם? שטויות, המשחק פורח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.08.22 - 14:03

תרצו או לא, דיאבלו Immortal גרף 100 מיליון דולר תוך 8 שבועות בלבד. ביקורות מאכזבות? כעס מגיימרים ברחבי העולם? שטויות. המשחק פורח. תוך חודשיים בלבד, הכותר הוא אחד המשחקים המכניסים ביותר אי פעם. במקום הראשון נמצא פוקימון GO, שהגיע ל-100 מיליון תוך שבועיים שזה מטורף. דיאבלו נמצא במקום השני אחריו ולפני משחקים כמו פורטנייט ופיינל פנטזי 15. חשוב לציין כי המשחק צבר 100 מיליון רק באמצעות רכישות בתוך המשחק. דיאבלו Immortal הוא משחק חינמי.

כידוע, ברוב המקרים ההכנסות למשחקי המובייל דווקא מגיעים מיבשת אסיה, ממדינות כמו סין וקוריאה. האמנם  דיאבלו Immortal הושק בסין רק ב-25 ביולי. מאז, המשחק הוכיח את עצמו כהצלחה בשוק הסני, אם כי עיקר הוצאות השחקנים התרחשו במקומות אחרים.

על פי הדיווח, ארצות הברית מדורגת כמדינה מס' 1 בהכנסות בדיאבלו אימורטל. דרום קוריאה מדורגת במקום השני, בעוד יפן מדורגת במקום השלישי. בערך 59% מהוצאות השחקנים הגיעו מ-App Store של אפל. עם השחרור שלו בסין, דיאבלו הפך במהירות לכותר המובייל שהורד הכי הרבה במהלך היומיים הראשונים, וזו במדינה של 1.3 מיליארד תושבים. מכאן, ניתן לשער כי הרווחים יעלו בשבועות הקרובים.

כותר דיאבלו הראשון למובייל נקטל בביקורות מאז שנחשף לראשונה בשנת 2018. עוד אז מאירוע ההכרזה והמשפט האלמותי "אין לכם טלפונים?". למרות משחקיות טובה ומוכרת למעריצי דיאבלו לדורותיהם, וגרפיקה יפה, רבים מהגיימרים לא אהבו בלשון המעטה, את שפע הדרכים שהשחקן צריך להוציא כסף כדי להתקדם במשחק, עם פוטנציאל להוציא עד $110,000 כדי למקסם דמות, ובמקרים מסוימים אפילו יותר. (יש שמועות על מיליון דולר)

השימוש של המשחק בתיבות שלל למעשה גרם לו להיכשל בהולנד ובבלגיה, בגלל החוקים החדשים של שתי המדינות, שככל הנראה יתרחבו השנה לעוד מספר מדינות ברחבי אירופה. משהו שבליזארד (וגם EA), לא בדיוק שמחות לגביו. העניין פה הוא שבליזארד תכננו את כל המערכת בצורה דיי חכמה. הצורך במיקרו-תשלומים של דיאבלו מתחילים להיות בעייתיים בשלב קצת יותר מאוחר של המשחק.

ההתקדמות מואטת משמעותית, מה שמשפיע על היכולת של השחקן להמשיך להתקדם בשלבים הבאים בצורה יציבה. בנוסף, מצב PvP (שחקן נגד שחקן) והיכולת של השחקן להצליח בו, תלויה מאוד בסטטיסטיקה של הדמות. אפשר לשפר את המספרים עם "אבני חן" שקונים בחנות של בליזארד, אך השחקן תלוי בציוד של אותה דמות, שכמובן, ניתן לרכוש דרך "שוק" שמקבל רק מטבעות מיוחדים שאפשר לקנות בכסף אמיתי.