הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא הולך: אקטיוויז'ן איבדה 11 מיליון גיימרים מאז מרץ

כמות השחקנים של בליזארד ירדה ב-29% בשלוש השנים האחרונות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.08.22 - 14:02

כחלק מהדו"ח הכספי האחרון של Activision Blizzard, נחשף כי בסיס השחקנים עבור כותרי בליזארד ירד ב-29% מאז 2018, כאשר הצד של אקטיוויז'ן ו-King בחברה רואים את ההפסדים הגדולים ביותר של משתמשים החודשיים. במרץ השנה נרשמו 372 מיליון שחקנים בכל משחקי החברה. בעוד ביוני ראו כ-361 מיליון. בסיס השחקנים החודשי של אקטיוויז'ן ירד מ-100 ל-94 מיליון, בעוד של בליזארד עלה מ-22 ל-27 מיליון וקינג ירד מ-250 ל-240 מיליון.

ירידה זו באה בעקבות ירידה כוללת במספר השחקנים בממוצע, במהלך 12 החודשים האחרונים. ביוני 2021 נרשם ממוצע של 408 מיליון שחקנים, כלומר חלה ירידה כוללת של 47 מיליון בשנה אחת. אחת הסיבות לכך שבליזארד היא היחידה שנמצאת בפלוס היא השקת חבילת ההרחבה, World of Warcraft: Shadowland שנתנה קפיצה של 7% בהכנסות.

אם כך, רוב הירידות במספרים מכוונות רק אל אקטוויז'ן וסדרת משחקי קול אוף דיוטי שלה על כל הפלטפורמות. עד 2019, קול אוף דיוטי נחשב כזיכיון בעייתי בזמנו. באותו זמן, כמעט אף אחד לא ידע מה עומד להגיע (MW19 ו-Warzone), וכל כותר שהגיע עד אותה תקופה קיבל ביקורות סבירות מינוס, ויותר חשוב, לא הצליח להחזיר מיליוני גיימרים לסדרת המשחקים.

אך ש-Modern Warfare 2019, שוחרר. מספרי השחקנים שברו את כל השיאים. ברבעון הרביעי של אותה שנה, הושגו לפתע 128 מיליון שחקנים חודשיים. וחשוב לזכור שמצב הבאטל רויאל של המשחק שוחרר במרץ 2020, כמספר חודשיים אחרי.

מאז אותו שיא, חלה ירידה בכמות השחקנים. הדו"ח האחרון מראה 94 מיליון שחקנים חודשיים. 40% פחות מלפני שנה וחצי. זה כמובן נובע מכמה בעיות במשחקים הנוכחיים. קול אוף דיוטי ואנגארד, הכותר של שנת 2021 לא התקבל בצורה טובה. החוסר עניין בעוד משחק שמציג את מלחמת העולם השנייה, והחוסר בחידושים במשחק, לא עזרו להביא שחקנים. מצב הבאטל רויאל, Warzone, עבר שתי עונות שלא קיבלו ביקורות טובות. יותר מדי בעיות באיזון הנשקים, מפה שלא כולם אהבו, באגים, ומלא מלא מלא צ'יטרים, הרחיקו גיימרים, או לפחות הורידו את הרצון לשחק במשחק.

כדי להחזיר את המצב לקדמותו, ואפילו לשפר אותו. אקטיוויז'ן דיי "חוזרת למקורות". ענקית הגיימינג עומדת לשחרר את Modern Warfare 2 המצופה עד מאוד. מספר חודשים אחרי Warzone 2 גם כן ישוחרר. החברה ככל הנראה מקווה שהפורמולה מפעם תעבוד שוב, מה שככל הנראה כן יקרה, השאלה כמה זמן שחקנים ישארו, והאם מפתחי המשחקים יצליחו להתקן את הבעיות שנמצאו בכותרים הנוכחיים. בנוסף, יהיה מעניין לראות אם המספרים הללו יעלו עם השקת Overwatch 2 ודיאבלו 4 (תחת בליזארד). אקטיוויז'ן גם אוטוטו נרכשת על ידי מיקרוסופט (מחכים לאישור), כך שעל הנייר, משחקי החברה אמורים להגיע ליותר גיימרים ברחבי העולם.