לא רק העיצוב: השינויים בשלט החדש של PS5

סוני חשפה: פידבקים משופרים, מיקרופון ומה עם R2 ו-L2?

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.04.20 - 09:22
תחילת כתבה

אחת הבשורות המשמחות יותר עבור הגיימרים בתקופה כזאת של הסגר וחוסר מעש. חברת סוני ממשיכה לספק עדכונים לגבי פלייסטיישן 5, והלילה (בין שלישי ורביעי) היא חשפה את השלט החדש של הקונסולה בציוץ רשמי. החברה נתנה לשלט את השם "DualSense", והוא יהיה כמובן שלט אל-חוטי. מעבר לשינוי בעיצוב, נכתב כי מרבית הפיצ'רים הטובים נשמרו והוספו לא מעט פונקציות חדשות מעניינות.

"אימצנו את שיטת הפידבק-מגע, זה מאפשר למשתמש לקבל לא מעט תחושות חזקות בזמן משחק, כמו למשל אם הוא נוסע לאט עם רכב בבוץ", אמרו אנשי הצוות של סוני. "גם התאמנו את מקשי R2 ו-L2 בצורה יותר טובה, כך שאפשר ממש להרגיש את המתח בזמן משחק, כמו למשל בזמן מתיחת החוט בחץ וקשת".

עוד נאמר כי השתנתה הזווית של ידיות הידיים, כך שהשלט ירגיש למשתמש יותר קטן ממה שהוא באמת. כמו כן, המשקל מעט יותר קל, הסוללה אמורה להחזיק יותר זמן ובנוסף הותקן מיקרופון המאפשר לדבר עם חברים בזמן משחק. עוד שינוי שהחברה הודיעה עליו הוא החלפת כפתור "share" (שתף) בכפתור "create" (צור): "כך אנחנו שוב מתווים דרכים חדשות לשחקנים לייצר תוכן ולשתף עם העולם, או רק בשביל ההנאה העצמית שלהם".

על פי ההודעה הרשמית, השלט כבר נשלח למפתחי משחקים על מנת שיוכלו לנסות אותו ולראות איך מיישמים את הפיצ'רים שלו. הקונסולה תצא לשוק עוד בשנת 2020, המחיר טרם ידוע.