בגלל דאבור? שחקן מצרי פרש מטורניר פיפ"א

כדורגלן אל אהלי הודיע: "אחרי ההגרלה, החלטתי לא להשתתף"

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.04.20 - 09:34
תחילת כתבה

נראה שהסירוב של ספורטאים ממדינות ערב להתחרות נגד יריבים ישראלים לא פסח גם על הספורט הווירטואלי. לפי כלי תקשורת מצריים, אחמד אל-שייח' מאל אהלי סירב להשתתף בטורניר גיימינג של פיפ"א, לאחר שהוגרל לבית שכלל את רומניה, טורקיה וגם את ישראל, שאותה מייצג מואנס דאבור.

המנהל המקצועי של אל אהלי, סעיד עבדול חאפז הודיע על סירובו של השחקן להשתתף בטורניר, ואל-שייח' עצמו אומנם לא אמר במפורש שהצעד נעשה בעקבות מפגש עם ישראלי, ממה שמה שכתב ברשתות החברתיות נראה שזה די ברור: "קיבלתי בשמחה גדולה את הבשורה מההתאחדות המצרית לכדורגל על כך שאייצג את מצריפ בטורניר של פיפ"א, שהוקדש למען קורבנות מגיפת הקורונה. אך לאחר תוצאות ההגרלה, החלטתי לסרב להשתתף".

בדיווחים המצריים אומנם נטען שהסירוב נעשה מסיבות בירוקרטיות, אך כאמור, זו אינה הפעם הראשונה שבה ספורטאים ממצרים מעדיפים שלא להתמודד מול ישראלים. מקרה שזכור במיוחד הוא מאליפות העולם האחרונה בג'ודו, שבה שגיא מוקי אומנם התחרה מול יריב מצרי בעקבות חשש מעונש מאיגוד הג'ודו העולמי, אך האחרון סירב ללחוץ את ידו לאחר שהפסיד. בנוסף, בעולם הערבי פורסם בשנה שעברה שמצרי נוסף, מוחמד סלאח, איים לעזוב את ליברפול אם היא תצרף את דאבור.