הטבלה משקרת? ראיקוביץ' נבחר לטוב בליגה

למרות שספג יותר מזובאס ושטקוס, האוהדים הכתירו את הסרבי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.10.17 - 14:57
תחילת כתבה

ארבעה שוערים זרים יש בליגת העל - ארנסטס שטקוס, פרדראג ראייקוביץ', דלה איינוגבה ואמיליוס זובאס - והם מפגינים יכולת לא רעה בכלל. שטקוס ספג הכי פחות מכולם, איינוגבה הוא היחיד שספג יותר משער למשחק בממוצע, אבל הוא כבר הביא לאשקלון נקודות וזכה לשבחים ואת פועלם של ראייקוביץ' וזובאס אנחנו מכירים כבר מהעונה שעברה.

אבל האם יש קשר בין כמות הספיגות של כל אחד מהשוערים לבין התשובה על השאלה מי השוער הטוב בליגה? בשבוע שעבר שאלנו אתכם ב"ליגת האוהדים", האפליקציה שמודדת למי יש את קהל האוהדים טוב יותר בישראל מבית ערוץ הספורט וחברת "פאנס ליג" (להורדה לאייפון או לאנדרואיד), מי השוער הטוב בליגה - וביקשנו שתבחרו מתוך הרביעייה הזו. אלה היו התשובות:

במקום הראשון פרדראג ראייקוביץ' ממכבי ת"א, שאמנם ספג יותר מזובאס ושטקוס, אבל זוכה ל-48.7 אחוז מהקולות. אוהדי מכבי ת"א בחרו בו ברוב מוחץ של 93.2 אחוז, וב-12 מ-20 הקבוצות שנשאלו ראייקוביץ' זכה במקום הראשון. אגב, לראייקוביץ' יש, על הנייר לפחות, הגנה טובה בהרבה מזו שעומדת לפני שלושת השוערים האחרים, דבר שהופך את הבחירה בו למעניינת יותר.

במקום השני אמיליוס זובאס, שספג גם הוא יותר משטקוס (שער אחד). זובאס זוכה ל-32.8 אחוז מהקולות. השוער הליטאי זכה ל-95.5 אחוז מהקולות של אוהדי בני יהודה, וניצח גם בסכנין (46.8), קרית שמונה (41.5) - והפועל ב"ש, ש-54.4 אחוז מאוהדיה חושבים שהוא השוער הטוב בליגה.

שוערה של מוליכת הטבלה, ארנסטס שטקוס, פותח לפני זובאס בנבחרת ליטא וספג רק 6 פעמים העונה, אבל זה הספיק כדי להרשים רק 11.2 אחוז מהמצביעים. רק 67.6 אחוז מאוהדי הפועל חיפה בחרו בו (23.6 אחוז בחרו בראייקוביץ') והוא אפילו לא הגיע למקום השני באף אחת מהקבוצות.

איינוגבה, שמשחק בישראל מ-2007/08 וכבר עבר איתנו הכל, ספג העונה תשעה שערים וזכה ל-7.3 אחוזי תמיכה, כשבקבוצתו, הפועל אשקלון, 61.9 אחוז מהאוהדים תמכו בו. אוהדי האקסית, בני יהודה, לא ממש פירגנו ואף אחד מהם לא הצביע לאיינוגבה.

לסקרים נוספים, שאלות טריוויה מרגשות וכמובן - לקרב האוהדים הגדול והמותח ביותר בישראל - הורידו את האפליקציה, הזמינו חברים והמשיכו להשתתף במשימות שלנו. זה נותן נקודות ופרסים, חבל לפספס.

להורדה לאייפון
להורדה לאנדרואיד