אוהדי מכבי ת"א ניצחו במשחק העונה

הקהל הצהוב חגג על חשבון ב"ש בליגת האוהדים בשברי אחוזים וברגע האחרון

מערכת אתר ערוץ הספורט  24.10.17 - 15:03
תחילת כתבה

המשחק אתמול בין הפועל ב"ש למכבי ת"א היה חשוב לא רק עבור הקבוצות, אלא גם עבור האוהדים שלהן שמשחקים בליגת האוהדים - תחרות הקהלים הגדולה בישראל מבית ערוץ הספורט וחברת "פאנס ליג" (להורדת האפליקציה לאייפון או לאנדרואיד).

הסיבה: הצהובים הגיעו להתמודדות עם 2 ניצחונות בלבד ב-7 משחקים, וכשהם מדורגים במקום ה-11. הפסד לב"ש בליגת האוהדים היה פותח לקהל הצהוב פער שקשה מאוד לסגור אותו – גם מב"ש ובעיקר מהמוליכות – בית"ר ירושלים, מכבי נתניה, בני יהודה וסכנין, להן כבר יש 6 ניצחונות ורק 2 הפסדים.

אתמול, כשהמשחק על הדשא הגיע לסיומו, ולמעשה נסגרה גם התחרות בליגת האוהדים, התבררה הדרמה: אוהדי מכבי ת"א ניצחו עם 50.43 אחוז מול 49.57 אחוז לאוהדי הפועל ב"ש. ככה שלמרות האכזבה מההפסד על הדשא, הצהובים יכולים להתנחם בכך שהעונה בליגת האוהדים עוד לא גמורה מבחינתם.

לניצחון של מכבי ת"א יש כמה הסברים. ראשית, מבין כמות הפעמים שנעשה צ'ק-אין במגרש, הם היו אחראיים ל-20.5%, כלומר 1 מכל 5. כמובן שכל צ'ק-אין של אוהדי קבוצת חוץ שווה יותר, ובתוספת מרחק הנסיעה הגדול יחסית שנאלצו אוהדי מכבי לעבור עד שהגיעו לטרנר – הכמות היחסית של הניקוד שהם קיבלו על הנוכחות באצטדיון, היתה גדולה בהרבה. האוהד דרור שרעבי, למשל, נסע מנהריה עד טרנר. אלה נקודות בונוס שהוא תרם לקבוצה שלו, בלי שלאוהדי ב"ש, שבאו בהמוניהם לטרנר ועשו צ'ק-אין בכמויות גבוהות יחסית, היו יכולים לענות עליהן.

בגזרת הצפייה בטלוויזיה המצב הפוך: רק 22.2 אחוז מאוהדי הפועל ב"ש צפו במשחק בטלוויזיה, מה שהשאיר את השטח פנוי ל-77.8% שליטה של אוהדי מכבי. הקרב היה כל כך צמוד שכנראה מה שהכריע אותו היה ההגעה המוקדמת למגרש – אוהדי מכבי שעשו צ'ק-אין עשו זאת מיד כשהגיעו לטרנר, מה שהעניק להם עוד נקודות יקרות שהכריעו את ההתמודדות.

ועד אז - לסקרים, שאלות טריוויה מרגשות וכמובן, לקרב האוהדים הגדול והמותח ביותר בישראל – הורידו את האפליקציה, הזמינו חברים והמשיכו להשתתף במשימות שלנו. זה נותן נקודות ופרסים, חבל לפספס.