הציונים של ג'ורדי: הרושם מקרויף בכל שבוע

מה חשבו אוהדי מכבי ת"א על המאמן שלהם מפתיחת העונה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.12.17 - 11:33
תחילת כתבה

קשה היה לפספס את אנחת הרווחה שנפלטה מפיו של ג'ורדי קרויף בסיום משחק הניצחון של מכבי ת"א בטדי ביום שני השבוע. אחרי ההפסד של ב"ש, מכבי ת"א מוצאת את עצמה רחוקה רק 4 נקודות מהמקום הראשון, וכשהליגה האירופית מאחוריה וגביע הטוטו כבר בכיס, הצהובים יכולים להפנות את כל האנרגיה שלהם למאבק האליפות. אז ג'ורדי מבסוט, והשאלה היא אם גם האנשים שמלווים אותו מדי שבוע ביציע מרוצים.

מתחילת העונה אנחנו שואלים אתכם, האוהדים שמשחקים ב"ליגת האוהדים", התחרות היחידה שמדרגת את אוהדי הכדורגל בישראל מבית ערוץ הספורט וחברת "פאנס ליג" (להורדה לאייפון או לאנדרואיד), איזה ציון תתנו למאמן שלכם על ביצועיו בשבת האחרונה. אוהדי מכבי ת"א שמשחקים ב"ליגת האוהדים" ענו על הסקר הזה 13 פעמים במהלך העונה – בכל המחזורים למעט המחזור שסגר את הסיבוב הראשון. ולכבוד מאבק האליפות הפתוח והסוער, אנחנו גאים להציג את גרף הביצועים המלא של ג'ורדי קרויף.

האוהדים דירגו מדי שבוע את קרויף בארבע רמות שונות: מצוין, טוב, רע, גרוע. את העונה קרויף פתח גרוע מאוד: 52.5 אחוז מהאוהדים נתנו לו את הציון "גרוע" אחרי התבוסה 3:0 לבית"ר ירושלים במחזור ה-1. במחזור השני, אחרי הניצחון על קרית שמונה, כמעט 70 אחוז מהאוהדים נתנו לו את הציון "טוב" ולאחת הפסגות שלו העונה הגיע קרויף במחזור ה-5, אחרי שעשרה משחקני מכבי ת"א סיימו בתיקו 0:0 עם מכבי חיפה. הוא זכה בציון "מצוין" אצל למעלה מ-60 אחוז מאוהדי מכבי ת"א שמשחקים באפליקציה.

נקודת השפל הגדולה של קרויף הגיעה שלושה מחזורים לאחר מכן: ההפסד של מכבי ת"א בב"ש זיכה אותו בציון "גרוע" אצל כמעט 70 אחוז מאוהדי מכבי ת"א באפליקציה. ארבעה מחזורים לאחר מכן, בסיום התיקו מול אשדוד, הוא זכה לציון הזה אצל כמות דומה של אוהדים.

את הציון "מצוין" קרויף מתקשה לקבל גם בתקופה של ניצחונות: אחרי ה-0-2 על בני יהודה במחזור ה-7 רק כ-20 אחוז מהאוהדים נתנו לו את הציון הנ"ל ואחרי ה-0-1 על רעננה במחזור ה-10 הוא זכה לציון הזה מפחות מ-10 אחוז מהאוהדים.

אבל הניצחון של מכבי ת"א בטדי הביא שינוי גישה אצל אוהדי מכבי ת"א: למעלה מ-98 אחוז מהם נתנו ציון חיובי לקרויף: כ-45 אחוז נתנו לו "מצוין" וכ-53 אחוז נתנו לו את הציון "טוב". רוח חדשה ביחסים בין מכבי ת"א לאוהדיה? אנחנו מבטיחים לעקוב.

לסקרים נוספים, שאלות טריוויה מרגשות וכמובן – לקרב האוהדים הגדול והמותח ביותר בישראל – הורידו את האפליקציה, הזמינו חברים והמשיכו להשתתף במשימות שלנו. זה נותן נקודות ופרסים, חבל לפספס.