80% מהאוהדים: היחס למאור בוזגלו מביש

ההתנהגות של הקהל בטרנר לכוכב שקרע את הצולבת זוכה לגינוי מקיר לקיר ברחבי הכדורגל הישראלי. ומה חשבו אוהדי ב"ש?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.12.17 - 20:45
תחילת כתבה

הפציעה של מאור בוזגלו אתמול (שני) בטרנר - שקרע את הרצועה הצולבת פחות מחודשיים אחרי שחזר למגרשים – הסעירה את הרוחות בכדורגל הישראלי, בעיקר בגלל הטיימינג והמקום בו זה קרה. מכל היריבות ומכל המגרשים זה קרה דווקא נגד האקסית - במגרש הביתי שלה ולעיני קהל גדול שלא מחבב אותו, בלשון המעטה.

אבל מילא הפציעה - התגובה של אוהדי ב"ש, שהדליקה כל כך את האב יעקב בוזגלו, הפכה לשיחת היום בקרב אוהדי הכדורגל בישראל. בדיוק בשביל זה שאלנו אתכם, האוהדים שמשחקים ב"ליגת האוהדים", התחרות היחידה שמדרגת את אוהדי הכדורגל בישראל מבית ערוץ הספורט וחברת "פאנס ליג" (להורדה לאייפון או לאנדרואיד), מה דעתכם על היחס של אוהדי ב"ש למאור בוזגלו אחרי שנפצע במשחק אתמול.

האפשרויות היו: בושה, רוע לב; לא יפה, אבל אפשר להבין את האמוציות; הוא כדורגלן, הם קהל, ככה זה; אני מצדיק את אוהדי ב"ש. כמובן ששאלנו גם את אוהדי ב"ש את אותה השאלה, עם אותן האפשרויות.
התשובות היו חד משמעיות, מלבד אלו של אוהדי ב"ש. 79.6% מהאוהדים הגדירו את היחס של הקהל האדום לבוזגלו כ"בושה ורוע לב".

שימו לב לתוצאות אצל אוהדי קבוצות הליגה הבכירות: 87%  מאוהדי מכבי חיפה, 81.1% מאוהדי מכבי ת"א, 80.4%  מאוהדי בית"ר ירושלים, 85.5%  מאוהדי בני יהודה, 79.2%  מאוהדי מכבי נתניה ו-77.6% מאוהדי הפועל חיפה. גם אוהדי יתר הקבוצות הצביעו במספרים דומים. נראה שהתחושות הלא נוחות ממה שניתן היה לפרש כשמחה לאידו של בוזגלו משותפות לכל אוהדי הליגה.

אוהדי הפועל ב"ש באפליקציה רואים את המציאות קצת אחרת. 27.8% מהם מרגישים בושה לנוכח מה שקרה. 35.4% מאוהדי ב"ש באפליקציה מבינים שמדובר באקט לא יפה, אבל מבינים גם את האמוציות ששררו ביציעי טרנר באותן דקות. 24.5%  מאוהדי האלופה מרגישים שככה זה ביחסי שחקן-קהל וזה חלק מהדיל ו-12.5% מאוהדי ב"ש, כלומר אחד מכל שמונה, מצדיקים את ההתנהגות של חבריהם ליציע.

לסקרים נוספים, שאלות טריוויה מרגשות וכמובן – לקרב האוהדים הגדול והמותח ביותר בישראל – הורידו את האפליקציה, הזמינו חברים והמשיכו להשתתף במשימות שלנו. זה נותן נקודות ופרסים, חבל לפספס.

  • להורדה לאייפון
  • להורדה לאנדרואיד