מחצית מאוהדי מכבי חיפה לא רוצים את רוני לוי

סקר ליגת האוהדים: אלי גוטמן בין ששת הגדולים בכל הזמנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.12.18 - 15:25
תחילת כתבה

זה לא סוד שאלו זמנים לא קלים עבור אוהדי מכבי חיפה. המועדון הירוק, שעבר כל כך הרבה אכזבות בשנים האחרונות, חווה אמש (שני) טלטלה נוספת כשמאמן הקבוצה אלי גוטמן, אשר רק מונה לתפקיד לפני חודש בלבד, נאלץ להודיע על התפטרותו מהקבוצה עקב מצבו הבריאותי ולמעשה הודיע על פרישה מאימון לאחר קריירה ענפה בארץ ובקפריסין שנפרסה על יותר מ-30 שנה.

פרישתו הדרמטית והלא צפויה של גוטמן עוררה מן הסתם עדים רבים בקרב אוהדי מכבי חיפה בפרט ובחובבי הכדורגל הישראלי בכלל. בשל כך, נשאלו עשרות אלפי משתמשי "ליגת האוהדים" על דעתם בסוגיית פרישתו של המאמן והצעדים הבאים שנשיא הקבוצה יעקב שחר צריך לנקוט בהם מעכשיו.

נשיא הקבוצה יעקב שחר יצטרך להחליט פעם נוספת (ובפעם השמינית בשש השנים האחרונות) מי ייקח את המושכות וינסה סוף סוף להוציא את הקבוצה ממצבה העגום. באשר למועמדים, רוב רובם של אוהדי הקבוצות בליגה (58 אחוזים) בטוחים שרוני לוי שהוא האיש המתאים לחזור לקדנציה שלישית בכרמל, כשעוזר המאמן איתי מרדכי קיבל 11 אחוז ומרקו בלבול, אשר אימן את הקבוצה בעונת 2014/15 קיבל 10 אחוז מההצבעות.

מה שמעניין לגלות הוא שדווקא אוהדי מכבי חיפה (50 אחוז) חצויים בדעתם על השאלה האם לוי הוא האיש המתאים לקבוצתם, ביחס לשאר אוהדי הקבוצות בליגות העל. לא פחות מ-75 אחוזים מאוהדי מכבי נתניה חושבים שלוי הוא האיש המתאים לרשת את גוטמן בתפקיד – אולי זכר לעובדה שהוא גדל בעיר ושיחק אצל היהלומים.

גם אוהדי הפועל תל אביב (68 אחוזים), בית"ר ירושלים (62 אחוזים) והפועל באר שבע (62 אחוזים) חושבים שלוי הוא המועמד המתאים ביותר למכבי חיפה בעת הזו מבין כל המועמדים.

בנוגע לסיבת התפטרותו של גוטמן, רק 55 אחוז מכלל אוהדי הליגה מאמינים שגוטמן אכן התפטר ונאלץ לפרוש מאימון מסיבות בריאותיות ולא מסיבות אחרות. אוהדי מכבי חיפה יותר נוטים לתת אמון במאמן היוצא כש-70 אחוז מהם בטוחים שזו אכן הסיבה לעזיבתו. כשנשאלו מה יכול להיות הגורם המרכזי שהוביל לבעיות הרפואיות של גוטמן, הקהל הירוק סימן בעיקר את ההפסד הכואב בדרבי החיפאי.

אוהדי הפועל תל אביב, עימם חווה גוטמן את רגעיו היפים בקריירה, גם נוטים להאמין שהמאמן שהביא להם דאבל, הופעות גדולות באירופה וגביע נוסף אכן עזב בשל סיבות רפואיות (62 אחוזים), וכשנשאלו על סיבות נוספות בחרו גם הם בהפסד בדרבי החיפאי כטריגר נוסף לעזיבה. זאת בניגוד לאוהדי בית"ר ירושלים, באר שבע והפועל חיפה, שלוש קבוצות נוספות בהן אימן המאמן הוותיק, שקצת יותר ממחצית מהם סבורים שסיבות אחרות הובילו את גוטמן לקחת את ההחלטה.

לסיום, המשתתפים בליגת האוהדים נתבקשו לדרג את גוטמן ביחס ליתר המאמנים הישראלים לאורך ההיסטוריה, והרוב (36 אחוזים) השיבו שהמאמן בן ה-60 מדורג במקומות 4-6, כשרק 16 אחוזים חושבים שהוא בין שלושת המאמנים הגדולים בכל הזמנים. אוהדי מכבי חיפה, קבוצתו האחרונה, היו המפרגנים ביותר ו-30 אחוז מהם מיקמו אותו בשלישייה המובילה. אוהדי בית"ר ירושלים ומכבי תל אביב לא חושבים שהמאמן היה גדול עד כדי כך ו-30 אחוזים מהם סבורים שהוא אפילו לא בין עשרת המאמנים הישראלים הגדולים ביותר שהיו.

מה דעתכם?
לחצו לכאן להורדת האפליקציה