האוהדים הצביעו: המרוויחה מעסקת ירדן שועה

סקר פנאטיקוס: אוהדי חיפה בטוחים שהרכש יביא סגנות וגביע

גל לפלר  09.01.19 - 13:31
תחילת כתבה

באופן טבעי, חלון ההעברות של חודש ינואר הוא זמן נהדר לשינויים קטנים בסגל, לסתימות חורים ולבחינת מצב הסגל, כשרוב ההחתמות הגדולות והשינויים המאסיביים קורים במועד ההעברות בקיץ לפני תחילת העונה. עם זאת, מדי פעם אנו עדים להחתמה נוצצת שמשנה לגמרי את כללי המשחק כבר בחודש ינואר.

המעבר הסופר מפתיע של ירדן שועה למכבי חיפה הוא אחד הדרמטיים והמסקרנים שהתרחשו בליגת העל בשנים האחרונות. כזה שעורר שיח בין כל קהלי הקבוצות בליגה. בכדי לאמוד את התרגשותם של אוהדי מכבי חיפה, תגובתם של אוהדי בני יהודה נוכח עזיבת כוכבם ותחושתם של שאר אוהדי הקבוצות בליגה, נשאלו משתמשי אפליקציית פנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל בשיתוף ערוץ הספורט, מה דעתם על המעבר, מי המרוויחה הגדולה ממנו, היכן יסיימו הירוקים את העונה עם הרכש החדש והאם מחאת האוהדים נגד יעקב שחר תיפסק נוכח ההחתמה הנוצצת.

בנוגע למידת ההפתעה, מיותר לציין ש- 91.76 אחוז מהאוהדים בליגה קיבלו בהפתעה גמורה את המעבר. רוב האוהדים (49.75 אחוזים) גם טוענים שיעקב שחר עשה עסקה מצויינת, 37.41 אחוזים טוענים שהסכום מוגזם ו-12.64 אחוזים חושבים שהירוקים צריכים חיזוק בעמדות אחרות. אצל הקהל הירוק, ההתרגשות מבואו של התכשיט החדש גבוהה, כש-82.24 אחוזים מהם בטוחים ששחר השתיק את כולם עם הרכישה, בעוד 11.62 חושבים שהסכום ששולם עבורו מוגזם ו-4.82 אחוזים מהם היו מעדיפים להתחזק בעמדות אחרות.

בקשר לשאלת מיליון ו-300 אלף היורו ששילם הנשיא עבור 60 אחוז מכרטיסו של השחקן, תופתעו לגלות שעל אף הבאזז סביב העסקה, רוב אוהדי ליגת העל (56.05 אחוזים) חושבים שבני יהודה היא המרוויחה הגדולה ושמדובר בסכום גבוה מדי עבור שועה בן ה-19. דווקא האוהדים הכתומים (58.18 אחוזים) שמכירים את שועה מקרוב, חושבים שהירוקים יצאו מורווחים יותר.

רק 28.50 אחוזים מכלל האוהדים חושבים שעם שועה ידהרו הירוקים לסגנות ואף יזכו בגביע, בעוד רובם (49.92 אחוזים) מאמינים שחניכיו של בלבול יסיימו במקומות 3-4 ו-20.18 אחוזים מאמינים שגם הוא לא יושיע והירוקים יסיימו בפלייאוף התחתון. גם במקרה הזה, נראה שקשה לעצור את ההתרגשות בקרב הקהל הירוק, כש-68.93 אחוזים מהם בטוחים שמלך שערי ליגת העל יצעיד אותם לסגנות הליגה וזכייה בגביע המדינה.

אין ספק שמי שזכה למירב השבחים על המהלך הוא נשיא הקבוצה יעקב שחר, שחטף לא מעט ביקורות בתקופה האחרונה, במיוחד מאוהדי קבוצתו שפתחו במחאה נגדו. נראה שרוב אוהדי מכבי חיפה התאהבו בנשיא שלהם מחדש, כש-44.90 אחוזים מהם טוענים שהוא עשה את שלו ו-34.46 אחוזים סבורים ששחר מעולם לא הייתה הבעיה של מכבי חיפה. עם זאת, 17.96 אחוזים מהקהל הירוק לא השתכנע שהחתמה אחת מפצה על שבע שנים רעות וניהול קלוקל לטענתם. שבעה אחוזים נוספים תולים את המשך המחאה בתוצאות.

נסיים עם האוהדים, שעל אף שקבוצתם היא אחת המרשימות העונה ומתבססת בגאון במקום השני, הם ככל הנראה המתוסכלים ביותר מחלון ההעברות הנוכחי. 98.03 אחוזים מאוהדי בני יהודה טענו שאסור היה לשחרר את שועה והלכו לישון אמש (שלישי) בתחושת תסכול גדולה נוכח עזיבתו של מי שהיה כוכבים הצעיר, על אף הסכום הנאה שקיבל המועדון עבורו.