שכטר או צ'יקו? שטקוס או קדוש? אתם קבעתם

חוכמת היציעים: אלו הן בחירות האוהדים למחזור ה-19

גל לפלר  25.01.19 - 17:19
תחילת כתבה

אחרי שנקבעו סופית העולות לשלב שמינית גמר גביע המדינה, קבוצות ליגת העל ממשיכות עם הפנים למחזור ה-20 בליגה, כשחלון ההעברות של חודש ינואר עדיין בשיאו, והקבוצות ממשיכות לבצע שינויים ולהיערך מחדש לשבעת המשחקים שנותרו בליגה הסדירה עד לפלייאוף.

רוצים גם להצטרף לפנאטיקוס – ליגת האוהדים של ישראל? לחצו כאן

גם השבוע, אפליקציית פנאטיקוס - ליגת האוהדים של ישראל בשיתוף ערוץ הספורט, מביאה לכם את מגוון תגובות ורחשי אוהדי כל קבוצות הליגה לקראת מחזור המשחקים הנוכחי, כשלאוהדים ומשתמשי האפליקציה ניתנה ההזדמנות לענות על הסוגיות הכי בוערות של קבוצותיהם לקראת מחזור המשחקים הקרוב. את מי אוהדי מכבי תל אביב מעיפים כחלוץ, האם אוהדי הפועל חיפה עדיין מאמינים בשטקוס ואת מי רוצים אוהדי הפועל תל אביב כמחליף לדגני המורחק? התוצאות המרתקות לפניכם:

אוהדי מכבי תל אביב: איתי שכטר או צ'יקו אפואדו?
איתי שכטר יחזור מהשעייה לקראת המשחק נגד הפועל חדרה, וככל הנראה יתחרה על מקום בחוד ההתקפה עם צ'יקו אפואדו. האחרון, אשר בסיבוב הקודם כבש צמד נגד העולה החדשה, היה המצטיין בשורות הצהובים ב-0:1 על בית"ר ירושלים. גם הקהל הצהוב השתכנע מיכולתו, כש-66.36 מהם רוצים שימשיך בחוד על חשבון שכטר אשר זכה ל-33.62 אחוזים.

אוהדי בני יהודה: דור ג'אן או שגיב יחזקאל?
אחרי שאיבדה את הסקורר המצטיין בליגה ירדן שועה למכבי חיפה, בני יהודה לא מצאה את הרשת בשני המחזורים האחרונים, כשבמחזור הקרוב מצפה לה ההגנה השלישית בטיבה בליגה בדמות הפועל תל אביב. לצד חזרתו של מאוויס צ'יבוטה מהשעייה, אחד מהשניים, דור ג'אן או שגיב יחזקאל, צפויים לאבד את מקומם בהרכב. האוהדים הכתומים רוצים לראות את דור ג'אן, שקיבל תמיכה גורפת של לא פחות מ-94.52 אחוזים, לעומת יחזקאל, שקיבל 5.4 אחוזים בלבד מהקולות.

אוהדי מכבי חיפה: רז מאיר או סאן מנחם?
אחד השינויים המרכזים שהנחיל מרקו בלבול מאז הגיע לקדנציה שנייה כמאמן הירוקים הוא מעבר למערך של שלושה בלמים. העמדות להן יש חשיבות מכרעת במערך זה הן ללא ספק שחקני הכנף/ המגנים התוקפים. בעוד מאבוקה חורך את קו ימין עוד מתחילת העונה, מאז מונה בלבול לתפקיד, תפס רז מאיר את מקומו של סאן מנחם באגף השמאלי. נראה שהקהל הירוק מרוצה משחקן הבית שלו, אשר זוכה לתמיכה נרחבת של 61.70 אחוזים לעומת 38.29 אחוזים שמעדיפים את מנחם.

אוהדי הפועל חדרה: מי יחליף את אבו פאני?
אחרי טאפוקו ופלומיין, גם אחד העוגנים של חדרה במרכז השדה מוחמד אבו פאני סיים את השאלתו וחזר למכבי חיפה, כך שהשיח בין אוהדי הקבוצה הוא לגבי מציאת מחליף אפשרי שימלא את מקומו. סלים עמאש ויונתן אליאס הם האופציות המועדפות על אוהדי העולה החדשה עם 34.16 אחוזים מקולות האוהדים כל אחד, אחריהם ויטלי גנון עם 30 אחוזים מהקולות.

אוהדי הפועל חיפה: שטקוס או קדוש?
אז מה עדיף, יכולת מקצועית או נאמנות לקבוצה? עם הסוגייה המהותית הזו נאלצו להתמודד השבוע אוהדי הפועל חיפה, שנשאלו אם ארנסט שטקוס, שכבר סיכם על עזיבתו בסוף העונה, צריך לפתוח בשער במשחק הליגה הקרוב נגד קריית שמונה, או שיש לתת את הקרדיט לרן קדוש המחליף. נראה שלאוהדים האדומים התשובה ברורה: 71.00 אחוזים מהם רוצים שקדוש יקח את ההזדמנות על אף שהליטאי, אשר קיבל 29.00 אחוזים, נחשב לאחד השוערים האיכותיים בליגה.

אוהדי הפועל באר שבע: טאפוקו או אוגו?
ג'ון אוגו נחשב גם היום לאחד השחקנים האוהבים והמוערכים על ידי אוהדי הפועל באר שבע, ועד העונה גם לבאנקר במרכז הקישור שלה. לכן, הפיחות במעמדו נוכח הגעתו של קווין טאפוקו מהפועל חדרה וודאי עורר הדים בקרב אוהדי האלופה, שהיו חצויים בדעתם לגבי השאלה מי מהשניים צריך לפתוח בהרכב. הצרפתי זוכה ליתרון קל (52.33 אחוזים) לעומת אוגו, אשר 47.67 אחוזים עדיין שמים מבטחם בו.

אוהדי מכבי נתניה: אולסק או פיניש?
אין ספק שניקו אולסק הוא אחת ההפתעות הנעימות בסגל של מכבי נתניה בעונה, כזה שחסרונו יורגש לאוהדי הקבוצה. אולי זה מסביר את הציפייה של לא פחות מ-84.46 אחוז מהאוהדים שרוצים שיחזור מהשעייה ישירות להרכב, על חשבונו של סתיו פיניש שפתח ב-0:0 נגד בני יהודה וזכה לתמיכה של 15.59 אחוזים בלבד מהקולות.

אוהדי הפועל ק"ש: מעדיפים את בארי על אבוחצירה
ה-1:3 על חדרה במחזור האחרון היה הפעם השנייה בלבד שהצפוניים כובשים יותר משני שערים העונה בליגה, במה שיצר לתומר קשטן כאב ראש חיובי לקראת המשחק נגד הפועל חיפה, בשאלה מי צריך לפתוח כחלוץ מרכזי. מבחינת האוהדים, שער הבכורה של חלוץ הרכש הגנאי חמזה בארי הספיק עבור 62.5 שרוצים לראות אותו פותח בחוד ההתקפה, בעוד 37.5 אחוזים מעוניינים בשמעון אבוחצירה.

אוהדי הפועל רעננה: איך הייתם משחקים עם ידין?
אין ספק שאחד השמות המוכרים בסגל הדי אלמוני של מנחם קורצקי הוא אביחי ידין אשר הצטרף בחלון ההעברות הנוכחי. אוהדי הקבוצה מהשרון וודאי שמו לב לתרומתו של ידין לייצוב ההגנה, אשר שמרה על שער נקי בשני המשחקים האחרונים נגד מכבי חיפה ובני יהודה, על אף שתפקידו הטבעי של האחרון הוא קשר אחורי. רוב האוהדים האדומים (66.66 אחוזים) בטוחים שידין חייב להיות מתופקד כקשר אחורי במשחק הקרוב נגד הפועל באר שבע, בעוד 33.33 אחוזים ישמחו שימשיך כבלם.  

אוהדי בית"ר ירושלים: וראן או סילבסטר?
הצהובים שחורים עוד מחפשים שער בכורה ב-2019, ועוד עלולים להעזיב את יאקוב סילבסטר לבני יהודה כבר בחלון הנוכחי, אך כל עוד זה תלוי באוהדים הירושלמים, אנטוני וראן הוא האופציה המועדפת בחוד ההתקפה של קלינגר, 66.89 אחוזים מהאוהדים רוצים לראות אותו מפצח את הגנת מ.ס אשדוד, בעוד הסלובקי זוכה ל33.11 אחוזים מהקולות שעדיין מאמינים שהוא זה שישבור את הבצורת.

אוהדי הפועל תל אביב: מי יחליף את דגני המורחק?
אם יש דבר אחד שהקהל האדום נאחז בו בעונת הבלהות הנוכחית זו הגנת הקבוצה שנחשבת  לשלישית בטיבה בליגה. עכשיו גם סוגייה זו תטריד את מנוחתם עם חסרונו של אוראל דגני אחרי האדום שקיבל נגד מ.ס אשדוד. מה הפתרונות הראליים לדעתם? 82.9 אחוזים בטוחים שעידן כהן, בתור המגן הימני הטבעי היחיד בסגל, הוא הפתרון היחיד בעוד 17.09 האחוזים הנותרים סבורים שיש לעבור לשלושה בלמים.

אוהדי מכבי פתח תקווה: האם מגיע לרוטמן לפתוח בהרכב?
בניון עזב בטונים צורמים, ואחרי לכתו של הכוכב הבא מנור סולומון, אוהדי המלאבס רוצים לאמץ לעצמם ילד פלא חדש. אחרי השער הנפלא נגד הפועל באר שבע, לא פחות מ-93.33 אחוזים רוצים לראות את גיא לוזון מרכיב את הכוכב החדש בהרכב כבר במשחק הקרוב נגד בני סכנין, 6.66 אחוזים עדיין חושבים שזה מוקדם מדי.

אוהדי בני סכנין: זגורי או כליבאת?
לא מעט דובר על הארסנל ההתקפי של סכנין, ובעוד מקומם של מוחמד גאדיר ושלומי אזולאי נראה מובטח, שני המתחרים העיקרים על עמדת הקיצוני הימני הם ישראל זגורי ומוחמד כליבאת. אז את מי מעדיפים האוהדים? הרוב הולכים עם זגורי (61.53 אחוזים), השאר הולכים עם כליבאת (38.46)

אוהדי מ.ס אשדוד:  דודו ביטון או דין דוד?
אוהדי מ.ס אשדוד לא יודעים איך לאכול את גדי קינדה. לצד הכישרון האדיר, ההתנהלות הפרובלמטית של הקשר בא בעוכריו ופוגעת בקבוצה, כשבמשחק האחרון הוא אף הורחק אחרי יריקה לעבר שחקן יריב. את מי ירצו לראות כמחליפו במשחק הקרוב בטדי? דודו ביטון זוכה לעדיפות עם 68.75 אחוזים מהקולות, אחריו דין דוד עם 31.25 אחוזים.

מה דעתכם? להורדת האפליקציה