בניון או ורד? ריינן או גרשון? אתם קבעתם

חוכמת היציעים: אלו הן בחירות האוהדים למחזור ה-21

גל לפלר  01.02.19 - 17:27
תחילת כתבה

לא מעט שינויים התבצעו בשבוע האחרון בסגלי הקבוצות כדורגל הישראלי, נוכח השינויים הרבים בחלון ההעברות. כמו בכל שבוע, גם הפעם אפליקציית פנאטיקוס – ליגת האוהדים של ישראל בשיתוף ערוץ הספורט, מביאה לכם מיטב הדעות של כל אוהדי קבוצות הליגה לקראת המחזור ה-21. את מי העדיפו אוהדי בית"ר כקשר התקפי, ורד או בניון? האם אוהדי הפועל תל אביב חושבים שאוראל דגני צריך להיות מתופקד כמגן או בלם? ואת מי אוהדי מכבי תל אביב רוצים כבלם לצד שרן ייני? כל אלו ועד במסגרת תוצאות הסקרים שאתם האוהדים עניתם עליהם. התוצאות לפניכם!

רוצים גם להצטרף לפנאטיקוס? לחצו כאן

מכבי תל אביב - פיבן או אמאדור?
איביץ' ממשיך לנהל את הסגל שלו ביד רמה, כשגם במרכז ההגנה הסרבי אינו מהסס לבצע שינויים. בעוד מקומו של הקפטן שרן ייני נראה מובטח ואיתן טיבי אינו בתוכניות, עיקר ההתלבטות של אוהדי האלופה שבדרך היא בין שחר פיבן הצעיר לז'איר אמאדור. רובם המכריע (73.17 אחוזים) בוטחים בשחקן הבית, 26.82 אחוזים מעדיפים את הפורטוגלי.

בני יהודה - שי מזור או יובל אשכנזי?
חלון ההעברות לא בישר טובות לאוהדים הכתומים עד כה, שעל אף שקבוצתם במקום השני ומציגה כדורגל התקפי, נותרו מתוסכלים והתקשו להתאושש עוד מעזיבת ירדן שועה, אליו הצטרף שגיב יחזקאל אשר עזב לאשדוד. מי שימלא את החוד הוא יאקוב סילבסטר, אך רק החל מהמחזור הבא, לאחר המפגש נגד בית"ר ירושלים. אז מי ישחקו במרכז השדה? בעוד איסמעאיל סורו ודולב חזיזה זוכים לקרדיט גדול מאבוקסיס, במחזור האחרון החליף את שי מזור את יובל אשכנזי כקשר מרכזי לצידם. האוהדים הכתומים עדיין מעדיפים את האחרון עם 92.64 אחוזי תמיכה, בעוד מזור קיבל 7.35 אחוזים בלבד.

מכבי חיפה - ריינן או גרשון?
אין ספק שהשינוי העיקרי שהוריד את קצב דפיקות הלב של הקהל הירוק הוא ייצוב ההגנה והמעבר למערך של שלושה בלמים, בזכותו ספגו הירוקים שער אחד בלבד בחמשת משחקי הליגה האחרונים. בעוד שחקני הבית אעיד חבשי ועופרי ארד מסיבים גאווה לאוהדיהם, לאחרונה החליף אטיין ריינן ההולנדי את רמי גרשון כבלם השלישי במערך. 72.51 אחוזים מרוצים מאוד מהשינוי, בעוד 27.49 אחוזים מעדיפים את הקפטן לשעבר.

הפועל חיפה - מי יחליף את זמיר בהרכב?
שישה שערים וחמישה בישולים, זה ההספק של נס זמיר, עוד אחת ההפתעות הנעימות בסגל של שרון מימר. אחרי שהורחק בתיקו עם קריית שמונה, יצטרכו אוהדי מחזיקת הגביע להחליט מי יעלה במקומו. האופציה המועדפת היא גילי ורמוט עם תמיכה של 61.47 אחוזים מהאוהדים, כשאחריהם נבחרו עידן שמש עם 24.77 אחוזים וגיא חדידה עם 13.76.

מכבי נתניה - מי יפתח כקשר התקפי?
הנתנייתים כבשו הכי מעט מבין קבוצות הצמרת, בעיקר בשל המחסור במספרים שמספקים לה שחקני הקישור ההתקפי. בשיטת היהלום בה היא משחקת, לתפקיד זה מתחת לשני החלוצים ישנה חשיבות מכרעת. האוהדים בחרו בגבי קניקובסקי כאופציה המועדפת עליהם לתפקיד עם 80.2 אחוזי תמיכה, בעוד אביב אברהם מצידו קיבל 19.79 אחוזים.

הפועל חדרה - מה דעתם על ג'ורג' פוצ'יבה?
אבדות לא קלות ספג הקישור של הפועל חדרה בחלון ההעברות הנוכחי. מי שהגיע כמחליף הוא הקשר הרכש ג'ורג' פושיבה אשר רשם הופעת בכורה בהפסד 2:0 למכבי תל אביב. נראה שאוהדי העולה החדשה מרוצים מהאמריקאי בן ה-26. 90.47 אחוזים מעוניינים לראות אותו ממשיך בהרכב נגד מ.ס אשדוד, 9.52 אחוזים חושבים שיש אלטרנטיבות טובות ממנו על הספסל.

הפועל באר שבע - ממן או האסלביינק?
האלטרנטיבות ההתקפיות של ברק בכר צומצמו משמעותית אחרי עזיבתו של דיא סבע, כשגם חן עזרא ועדן בן בסט לא נמצאים בתוכניות. בעוד מקומו של בן שהר בחוד ומליקסון נראה קבוע, יצטרכו אוהדי האלופה לקבוע מי מבין השניים, נייג'ל האסלביינק או חנן ממן צריך לפתוח לצדם בחוליית ההתקפה מול מכבי נתניה. שלושה שערים של ממן בשני המשחקים האחרונים הספיקו ל-84.61 אחוזים מהקהל לבחור בו באופן די חד צדדי, בעוד ההולנדי זכה ל-15.38 אחוזים מהקולות.


הפועל קריית שמונה - ריאן או כליבאת?
מצבם המקצועי של הצפוניים מעט התאזן לאחרונה עם שמונה נקודות מ-12 האחרונות. נראה שעם חזרתו של שמעון אבוחצירה מפציעה ורכישתו של חאג'י בארי, עיקר ההתלבטות בחלק ההתקפי היא עמדת הקיצוני עליה מתחרים שניים, איסמעאיל ריאן ומוחמד שכר. מי מהם זכה בתמיכת הקהל? 72.41 רוצים שריאן ימשיך את היכולת הטובה שלו לאחרונה, בעוד 27.58 אחוזים רוצים את כליבאת בשלישייה ההתקפית.

הפועל רעננה - אור דסה להרכב?
ארבעה משחקים ללא הפסד ו-1:3 ענק על הפועל באר וודאי העלו משמעותית את רף האופטימיות אצל אוהדי הקבוצה הצנועה מהשרון, ששומרת על תלכיד די קבוע בהרכב. אחד מכוכבי הניצחון על האלופה הוא אור דסה שדווקא נכנס כמחליף ורשם שער ובישול. בשל כך, לראשונה בבחירות האוהדים במחזור הקרוב, נוכחנו לראות תמיכה מלאה כש-100 מאחוז מאוהדי הקבוצה החליטו פה אחד שלדסה מגיע מקום בהרכב לקראת המשחק הקרוב נגד מכבי פתח תקווה. 

בית"ר ירושלים - ורד או בניון?
שני הקשרים ההתקפיים הם קרוב לוודאי שתי הפרות הכי קדושות באיצטדיון טדי. לכן, אחרי שבמשחק האחרון תפס השחקן הוותיק את מקומו של הקפטן, נראה שזו ההתלבטות הכי גדולה בקרב הקהל הירושלמי. אז את מי הם מעדיפים יותר? נראה שהאמירה הקלישאתית לפיה הרכב מנצח לא מחליפים רלוונטי ביותר לקראת המשחק הקרוב מול בני יהודה, שכן 64.15 אחוזים מעדיפים את בניון, בעוד 35.84 עדיין רוצים את ורד.

הפועל תל אביב - דגני בתור מגן או בלם?
האוהדים האדומים ירצו לחייך שבוע שני ברציפות כשיתארחו בסמי עופר נגד מכבי חיפה, ויקבלו גם את מעוז ההגנה שלהם אוראל דגני שיחזור מהרחקה. נשאלת השאלה, לאיזה תפקיד יחזור דגני, אשר שימש העונה ולאורך כל הקריירה שלו כמגן ימני ובלם? 64.22 רוצים אותו כמגן על חשבון עידן כהן, 35.78 אחוזים מעוניינים בקפטן כמחליף לרז שלמה במרכז ההגנה.

מכבי פתח תקווה - מזרחי להרכב?
לא פחות מחמישה מליון יורו נכנסו לקופת המועדון לאחר מכירתו של מנור סולומון לשחטאר דונייצק, מה שוודאי גרם לאוהדים לתהות מי יכנס לנעליו של היהלום הצעיר. אופיר מזרחי הגיע בהשאלה ממכבי חיפה, ונראה שלאוהדים אין סבלנות להשתלבות הדרגתית שלו בהרכב, כש-85.71 אחוזים מעוניינים לראותו ב-11 כבר במשחק הבית הקרוב נגד הפועל רעננה.

בני סכנין - גדיר, חלוץ או קיצוני?
ההתקפה של בני סכנין נחשבת, על הנייר לפחות, לאחת האיכותיות בליגה. לכן, אוהדי הקבוצה יכולים להיות מאוכזבים מ-16 שערי זכות בלבד שכבשה קבוצתם העונה. ואם האיכות של שחקניה לא מוטלת בספק, אולי זה מיקומם על הדשא? 68 אחוזים מאוהדי הקבוצה בטוחים שאם מוחמד גדיר יתופקד כשחקן קו, תפוקת הקבוצה תשתפר, בעוד 32 אחוזים מרוצים ממיקומו כחלוץ מרכזי.


מ.ס אשדוד - מי יחליף את יניב בריק בקישור?
עוד חילופי מאמנים, תבוסה במחזור האחרון והפרש של שש נקודות מחוף מבטחים. אוהדי מ.ס אשדוד לא מלקקים דבש העונה וממשיכים לראות את הליגה מלמטה. ואם כל זה לא מספיק, גם קשר הרכש יניב בריק הורחק נגד בית"ר ירושלים. את מי הם רוצים לראות כמחליפו בקישור האחורי? בן רייכרט מוביל עם 75 אחוזים מהקולות, האלטרנטיבה השנייה הכי מועדפת היא עמראן אלקרנוואי עם 25 אחוזים.

מה דעתכם? להורדת האפליקציה