רוב מוחץ: אוהדי חיפה בעד מינוי ברקוביץ'

סקר פנאטיקוס: 84% תומכים. ואיזה עוד כוכב עבר הם רוצים?

גל לפלר  04.02.19 - 12:41
תחילת כתבה

ירדן שועה, מקסים פלקושצ'נקו, כרים פריי הטורקי, מנואל איטורה הצ'יליאני, מוחמד אבו פאני ואחד גיל יצחק לשנה הבאה. זוהי רשימת הרכישות הארוכה של מכבי חיפה בחלון ההעברות הנוכחי, שאחרי שנים רדומות בגזרת הרכש בהן פינתה את הבמה ליתר הקבוצות הגדולות, ביצעה מספר עסקאות מענייניות, בתקווה לחזור למאבקי הצמרת.

כעת, נראה שהנשיא יעקב שחר אינו מסתפק רק בחיזוק מקצועי נקודתי על כר הדשא, אלא בכוונתו להחזיר עטרה ליושנה באמצעות החזרתו למערכת של אחד משחקני העבר הגדולים בתולדות קבוצתו, כאשר הציע ללא אחר מאייל ברקוביץ' לחזור למועדון נעוריו ולשמש כמנהל המקצועי של מחלקות הנוער.

לפני שתוכרע ההחלטה הסופית, נתנו לאוהדי ליגת העל ולאוהדים הירוקים בפרט להביע את דעתם על המהלך המתבשל בכרמל. משתמשי אפליקציית פנאטיקוס – ליגת האוהדים של ישראל בשיתוף ערוץ הספורט, ענו האם חזרתו של הקוסם היא מהלך נכון עבור הקבוצה, האם דווקא עבודה עם מחלקות נוער תטיב עימו וכן מצאה מי השם הבא שירצו האוהדים הירוקים לראות בקבוצתם האהובה.

ברקוביץ', אשר נחשב לקונצנזוס כשחקן, התגלה כדמות שנויה במחלוקת בתפקידיו המקצועיים השונים ופוטר/סיים את חלקו מוקדם מהצפוי מספר פעמים כמנהל מקצועי בשנים האחרונות. למרות זאת, 66.81 אחוזים מכלל האוהדים בטוחים שהוא יצליח לנהל ביד רמה את מחלקות הנוער בהן צמח בעצמו כשחקן, בעוד 33.18 אחוזים בטוחים שמדובר ברעיון רע. כשזה נוגע לאוהדי מכבי חיפה, רף האופטימיות סביב הגעתו האפשרית גדולה בהרבה עם לא פחות מ-83.90 אחוזי תמיכה, לעומת 17.52 אחוזים שאינם מעוניינים.

באשר לשאלה האם דווקא עבודה עם מחלקות נוער תטיב עם ברקוביץ', עבור כלל האוהדים אחוזי התמיכה די זהים. 64.85 % סבורים ששחקן עבר ענק ברמתו יהווה מודל לחיקוי עבור שחקנים צעירים, בעוד 35.15 % חושבים שדמות מסוגו של שחקן העבר אינה מהווה דוגמא אישית לשחקן צעיר. הקהל הירוק ממשיך לזכור לקוסם חסד נעורים עם 81.87 אחוזי תמיכה.

כאמור, לא מעט שחקני עבר גדולים דרכו בכרמל, חלקם הגדול גם עזב בטונים צורמים מסיבות כאלו ואחרות. למי מכולם הקהל הירוק הכי מתגעגע? וודאי לא תופתעו לשמוע שהשם החם ביותר הוא יניב קטן עם 67.41 אחוזי תמיכה, אחריו מי שכמאמן לקח שתי אליפויות עם המועדון אברם גרנט שקיבל 32.58 אחוזים. הרחק מאחור משתרכים עוד שני שחקני עבר גדולים, ראובן עטר עם 4.49 % ויוסי בניון עם 3.37 אחוזי תמיכה. שחר, לתשומת ליבך.

מה דעתכם? להורדת האפליקציה