כבוד: אשרם זכתה בציון הכי גבוה מאז 2016

המתעמלת הרשימה בתרגיל האלות וזכתה במדליית זהב בקרב רב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  18.08.18 - 14:08
אשרם. הישג נפלא בבלארוס (צילום באדיבות איגוד ההתעמלות)
אשרם. הישג נפלא בבלארוס (צילום באדיבות איגוד ההתעמלות)

תגיות: התעמלות

תחילת כתבה

להסיר את הכובע. המתעמלת הישראלית לינוי אשרם קיבלה היום (שבת) את הציון הכי גבוה שהושג בתרגיל האלות במסגרת גביע העולם במינסק שבבלארוס, תחרות שמהווה הכנה לקראת אליפות העולם בחודש הבא.

אשרם בת ה-19 השלימה תרגיל חלק ונקי מטעויות וגם צוות השופטים התרשם במיוחד ונתן לה ציון מחמיא במיוחד של 20.65 נקודות. בהתעמלות אמנם אין שיאים, אבל מדובר בציון הכי גבוה שהושג בכל התרגילים בשנתיים האחרונות, מאז השתנתה החוקה ב-2016 ולפיה השופטים מעניקים ניקוד אך ורק על מה שהם רואים מולם.

חוץ מהאלות, אתמול אשרם השתתפה בתרגיל החישוק והכדור וסיימה עם ציונים של 20.5 ו-19.55 בהתאמה. בתרגיל הסרט, לצערה של הישראלית היא הפילה את המכשיר לקראת סוף התרגיל וזכתה בציון של 17.1 נקודות. עם זאת, היא עדיין רשמה ציון 79.800 והבטיחה את המקום הראשון בתחרות, כשהיא מקדימה את אלכסנדרה סלדטובה הרוסיה עם הציון 79.650.

מדובר בהישג שיא למתעמלת ישראלית, שכן אשרם היא הישראלית הראשונה לזכות פעמיים באותה שנה בזהב בקרב רב בתחרות גביע אתגר והראשונה שאינה רוסייה שעושה זאת משנת 2013. אופיר אבן, מנהל הפועל ראשל"צ (המועדון של אשרם), אמר: "גאווה שלנו! כל הכבוד ללינוי, לנה, איילת וכל הצוות המקצועי של ראשון לציון!"

איילת זוסמן, אחת מהמאמנות של אשרם, אמרה לערוץ הספורט: "לינוי ביצעה את תרגיל האלות בצורה הטובה ביותר, היה נקי מאוד. דרגת הקושי של התרגיל גבוהה מאוד ולכן קיבלה ציון מאוד גבוה 20.65 , מאז ששינו את החוקה זה הציון הגבוה ביותר שהתקבל עד היום".