"אי אפשר להתרגל לתחושה להיות על הפודיום"

דולגופיאט ומשלחת ההתעמלות נחתה. מדבדב: "עדיין באופוריה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  16.04.19 - 15:35
תחילת כתבה

ארטיום דולגופיאט הוכתר לסגן אלוף אירופה בתרגיל הקרקע בפעם השנייה ברציפות, אנדריי מדבדב זכה במדליית הכסף בתרגיל הקפיצות ונבחרת התעמלות המכשירים זכתה היום (שלישי) לקבלת פנים מיוחדת בזכות ההישגים הנהדרים באליפות אירופה.  לראשונה בהיסטוריה הנבחרת הישראלית חזרה עם שתי מדליות מהאליפות הישבתית, ואליהן יש להוסיף את המקום החמישי בגמר הקרקע של אלכס שטילוב, שגם העפיל לגמר הקרב רב אך ויתר עליו על מנת להתמקד בקרקע.

"אני חושב שאי אפשר להתרגל ללהיות על הפודיום. אתה צריך לעשות את שלך כל פעם, כשאתה עולה למשטח אתה צריך להוכיח את עצמך כי אתה לא שווה כלום", הכריז דולגופיאט.

אנדריי מדבדב: "אני עדיין באופוריה. אין מילים לתאר כמה אני מאושר. חיכיתי לרגע הזה כל חיי. זה רגע שאני אזכור כל חיי. עברתי שתי פציעות קשות במהלל השנתיים האלה ומי שעזר לי להשתקם היה אדם באדיר".

מאמן נבחרת הגברים סרגיי וייסבורג: "תודה רבה לכל הספורטאים שעובדים ביחד. כל התוצאות שלנו היום בזכות אלכס שטילוב כי המדליה הראשונה הייתה שלו ובזכותו כולם האמינו שאפשר לעלות על הפודיום. מקווה שזה רק ימשיך. כל השלושה יהיו במשחקי אירופה במינסק ויתחרו מול הטובים ביבשת, עוד בדיקה לקראת אליפות העולם, ששם אפשר לקבוע את הקריטריון לטוקיו. כולם עוזרים אחד לשני ובלי העזרה הזאת לא היו מצליחים". 

יו"ר איגוד ההתעמלות, עודד אברמסון: "בכל תחרות אנחנו מגיעים להישגים ושוברים את תקרת הזכוכית. נבחרת הגברים שלנו פשוט נהדרת. אחד עוזר לשני, תומכים אחד בשני, אין מריבות. אלכס שטילוב חסר כאן, והוא תורם רבות לנבחרת, הוא בעצם זה ששבר ראשון את תקרת הזכוכית. הראש שלנו קדימה, לאליפות העולם וטוקיו". אברמסון גם אמר חצי בצחוק לדולגופיאט: "פחות מזהב בטוקיו ולא מדברים איתך". 

אילן גזית, שהיה שופט באליפות אירופה: "ראינו נבחרת ברמה מעולה אבל לראות את ארטיום ואלכס בקרב רב רצים אחד ליד השני ומוכיחים שהם בין המתעמלים הטובים באירופה בקרב רב זאת תקווה גדולה. ארטיום הוא בין שני המתעמלים הטובים בעולם בקרקע".

ג'קי וישנייה: "ש עבודה מסודרת במהלך כל השנה כבר כמה שנים. המתעמלים בינם לבין עצמם חברים,  ברגע האמת כולם נוטים כתף ושכם אחד לשני, יש אווירה מצוינת אצל הבנים.

 

הדפס