צפו: זליקמן עלתה גם לגמרים בסרטים ובאלות

המתעמלת השלימה העפלה לארבעת הגמרים בבאקו. טלגין הודחה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  18.05.19 - 16:41
תחילת כתבה

אחרי שעלתה אתמול לגמרים בתרגיל הכדור והחישוק, ניקול זליקמן המשיכה גם היום (שבת) ביכולת הנהדרת במוקדמות אליפות אירופה הנערכת בבאקו, אזרבייג'אן, והעפילה לשני גמרים נוספים: בסרט ובאלות.

לגמר הסרט, המתעמלת ממכבי תל אביב עלתה  המקום השביעי עם 18.450 נקודות, ואילו לגמר האלות, עלתה מהמקום השמיני והאחרון עם ציון של 20.350 נקודות. בכך, זליקמן התברגה בכל אחד מארבעת הגמרים, שייערכו מחר ויועברו בשידור ישיר בערוץ הספורט.

בניגוד לזליקמן, המתעמלת הנוספת ממכבי תל אביב, יוליאנה טלגין, לא הצליחה לעלות לגמרים בסרט ובאלות. היא סיימה במקום ה-14 הכללי בסרט לאחר שקיבלה ציון של 17.250 נקודות, ובאלות היא דורגה במקום ה-25 עם ציון של  18.3 נקודות.

זליקמן וטלגין מתאמנות תחת אלה סמופלוב, ובתחרות זו מלווה אותן גם המאמנת לנה זליקמן. בתחרות האישית שפטה נטלי מלכה ביידיק. כידוע, המתעמלת הבכירה של ישראל, לינוי אשרם, לא משתתפת בתחרות היוקרתית בשל פציעה.

בתוך כך, נבחרת ישראל הצעירה בהתעמלות אמנותית העפילה לגמר תרגיל הסרטים באליפות אירופה לאחר שדורגה שנייה במוקדמות עם ציון של 20.350 נקודות. בדירוג הקרב-רב הנבחרת סיימה רביעית באירופה עם 40.400 נקודות כשמקדימות אותה רוסיה שסיימה ראשונה, בלארוס (2) ואיטליה (3).