תותחית: ארד ללינוי אשרם, שהשיגה קריטריון לטוקיו

המתעמלת סיימה עם 89.700 בקרב רב באליפות העולם בבאקו, ובפעם השלישית ברציפות רשמה פודיום במעמד הענק. גם ניקול זליקמן הבטיחה שתשתתף במשחקים האולימפיים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  20.09.19 - 19:24
תחילת כתבה

מדהים, מדהים, מדהים. לינוי אשרם עשתה זאת בפעם השלישית ברציפות - מדליה באליפות העולם בהתעמלות אמנותית בקטגוריית הקרב רב. אחרי שזכתה כבר בחמש מדליות בבאקו (4 מדליות בכל ארבעת הגמרים של המכשירים הבודדים ועוד מדליית כסף היסטורית בתחרות הקבוצתית של המתעמלות האישיות), המתעמלת הבכירה של ישראל הגיעה אל היום החשוב ביותר בתחרות: גמר הקרב רב, הקטגוריה האולימפית, וקטפה שם את הארד.

אשרם לא אכזבה והראתה שהיא פשוט עילוי בענף, סיימה במקום השלישי ועל הדרך השיגה את הקריטריון (הדי צפוי) למשחקים האולמיפיים ב-2020. יחד איתה, גם ניקול זליקמן, שסיימה את הקרב רב במקום ה-11, הבטיחה את השתתפותה בטוקיו.

אשרם, המתאמנת בהפועל ראשל"צ תחת איילת זוסמן ולנה קופילנקו, עלתה לגמר מהמקום השני במוקדמות ואילו זליקמן בת ה-18 העפילה מהמקום החמישי. כאמור, סגנית אלופת העולם בקרב רב משנה שעברה וזוכת מדליית הארד מאליפות העולם 2017, רשמה פודיום שלישי ברציפות במעמד הענק, הישג חסר תקדים.

יש להדגיש מבין כל הקטגוריות בהן השיגה אשרם כבר מדליות, התחרות הזו היא שקובעת קריטריון למשחקים בטוקיו. 16 המתעמלות שהתברגו ראשונות מתוך 24 שהתחרו בגמר זכו בכרטיס, ביניהן שתי הישראליות. האחיות התאומות מרוסיה לבית משפחת אברינה, דינה וארינה, הקדימו את אשרם עם המקומות הראשון והשני בהתאמה. דינה היא החמישית אי פעם שזוכה שלוש פעמים בזהב בקרב רב באליפות העולם.

התרגיל הראשון של אשרם היה תרגיל האלות, אותו ביצעה בצורה נהדרת ונקייה עליו קיבלה ציון גבוה של 23.500 נקודות. התרגיל השני שלה היה הסרט. אמנם הייתה לה הסתבכות קטנה של המכשיר שגררה הורדה קטנה בציון, אך גם פה המתעמלת הבכירה של ישראל ביצעה תרגיל טוב מאד ללא נפילות. הציון - 21.050 נקודות.

בתרגיל השלישי שלה היא השתמשה בחישוק, ואף הפילה את המכשיר פעם אחת. לעומת זאת, בעקבות דרגות קושי גבוהות, היא סיימה עם ציון לא רע של 22.050 נקודות. בתרגיל הכדור אשרם התעלתה בלי תקלות וסיימה עם 23.100, מה שהעמיד את הציון הסופי המשוקלל שלה על 89.700 נקודות.

זליקמן, שמתאמנת באגודת מכבי ת"א והיא חניכתה של אלה סאמופלוב, פתחה עם 20.300 בתרגיל הסרט, ולאחר מכן רשמה 20.500 בחישוק. בתרגיל השלישי היא הפילה את הכדור, שהתגלגל רחוק ממנה, מה שגרם להורדה משמעותית של הניקוד. לאחר מכן בתרגיל האלות היא סיימה עם טעם יותר מתוק ורשמה 21.750 נקודות, ובחישוב הסופי 81.750 שהעניק לה את המקום ה-11.

אופיר אבן, מנהל הפועל ראשל"צ והמנהל האישי של אשרם, אמר: "אין מילים, הישג מדהים בכל קנה מידה. לינוי ממשיכה לבסס את עצמה בטופ העולמי בעזרת צוות מדהים שכולל את איילת זוסמן, לנה קופילנקו, רעיה אירגו, גלינה ברסקי והשופטת שלנו נטלי מלכה ביידיק, ותמיכת איגוד ההתעמלות, הוועד האולימפי והיחידה לספורט הישגי שעושים ימים כליליות על מנת לאפשר לנו את השקט לעבוד ולהגיע לפסגות הללו".

צפו בכל התרגילים של זליקמן >>>