נבחרת ההתעמלות האמנותית השיגה קריטריון

אחרי אשרם וזליקמן, גם החניכות של ויגדורצ'יק יהיו בטוקיו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  21.09.19 - 17:30
תחילת כתבה

אליפות העולם בהתעמלות אמנותית הנערכת בבאקו נכנסה היום (שבת) לשלב התחרות הקבוצתית, כשאל המשטח עלתה הנבחרת של אירה ויגדורצ'יק אשר השיגה את המטרה הגדולה: הכרטיס למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. איגוד ההתעמלות יהנה בטוקיו משתי מתעמלות אישיות: לינוי אשרם וניקול זליקמן וכאמור הנבחרת הקבוצתית.

ישראל סיימה במקום השישי בקרב רב ואף עלתה גם לשני הגמרים בתרגילים הבודדים - המשולב וחמשת הכדורים. שמות הבנות מהנבחרת: קארין וקסמן, אופיר דיין, בר שפוצניקוב, שי בן רובי, נטלי רייץ ויאנה קרמרנקו.

התרגיל הראשון של ישראל היה המשולב של החישוקים והאלות, אותו ביצעו המתעמלות בצורה נהדרת ונקייה ללא הפלות וזכו לציון גבוה של 27.500 נקודות. גם התרגיל השני של הנבחרת, חמשת הכדורים, היה טוב והיא קיבלה עליו ציון נהדר של 27.450 נקודות. בזכות שני התרגילים הללו ישראל נכנסה לחמש הנבחרות המדורגות ראשונות אחרי רוסיה, איטליה ובולגריה, שכבר השיגו את הקריטריון.

חשוב לציין כי לא מדובר בנבחרת הקבוצתית שהתחרתה במשחקים האולימפיים בריו וסיימה במקום השישי. אחרי אותם משחקים, קמה נבחרת חדשה עם מתעמלות טריות לגמרי בהדרכתה של אירה ויגדורצ'יק. שתי המאמנות הנוספות הן רחלי ויגדורצ'יק ונועה קדוש.

מאיגוד ההתעמלות נמסר: "אנחנו באיגוד ההתעמלות פשוט מאושרים ומתפוצצים מגאווה! הגענו לאליפות עולם במטרה להשיג שלושה כרטיסים לטוקיו ועשינו את זה. לינוי אשרם, ניקול זליקמן והנבחרת הקבוצתית הבטיחו את מקומן בטוקיו. הוכחה ניצחת לעוצמת הענף בזירה הבינלאומית".