דולגופיאט: ברור שהתבאסתי שלא זכיתי בזהב

סגן אלוף העולם: "עשיתי תרגיל ממש טוב. אמשיך לעבוד קשה". השרה רגב: "גאווה עצומה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.10.19 - 19:02
תחילת כתבה

ארטיום דולגופיאט היה קרוב מאוד לעשות הערב (שבת) היסטוריה בהתעמלות הישראלית - זכייה באליפות העולם בתרגיל הקרקע. לבסוף הוא נאלץ להסתפק במדליית הכסף ובכך שיחזר את הישגו מ-2017 במונטריאול. בכל מקרה, דולגופיאט הציב את עצמו כתקווה ישראלית נוספת לקראת המשחקים האולימפיים בטוקיו בשנה הבאה.

"אני מרגיש מעולה, מאוד שמח. עשיתי את התרגיל ממש טוב, אני שמח שהלך לי חלק  והאמת היא שלא התרגשתי יותר מדי, יצאתי למשטח ורעדתי רק קצת. אני מאד שמח על התרגיל ואני מתרגש מההישג", אמר המתעמל בן ה-22 לאתר ערוץ הספורט.

דולגופיאט, כאמור, פספס ברגע האחרון את מדליית הזהב והודה: "בוודאי שהתבאסתי שלא זכיתי בזהב. אחרי ששני הרוסים עשו טעויות חשבתי שאני אזכה בזהב, אבל זה הספורט. אמשיך לעבוד, יש אליפות אירופה בשנה הבאה וגם את המשחקים האולימפיים, אז אני אמשיך להתאמן קשה".
 
כמה המדליה הזו נותנת מוטיבציה וביטחון להמשך הדרך? "בכל תחרות אני מנסה לחשוב שאין לי הישגים קודמים", הדגיש המתעמל הנהדר, "אני בא לכל תחרות עם דף חלק, לא חושב מה היה לפני שנה ואיזה מדליה לקחתי לפני שנתיים. אני יודע שבכל תחרות אני צריך לעשות את שלי, כל פעם מחדש".

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, הוסיפה: "ארטיום שלנו עשה את הבלתי ייאמן וזכה פעם שנייה במדליית הכסף באליפות העולם ובתואר סגן אלוף העולם. לראשונה יש ארבעה מדליסטים אלופי עולם בשנה פרה-אולימפית".

"זה הישג אדיר לארטיום דולגופיאט, שעומד בפעם השנייה על הפודיום באליפות העולם עם מדליית הכסף על צווארו. ההישג האדיר הזה מקנה לארטיום את "הדאבל", אחרי שלפני חצי שנה בדיוק זכה במדליית הכסף גם באליפות אירופה. מדהים ומרגש לגלגל את המילים "סגן אלוף עולם" ו"סגן אלוף אירופה" על הלשון בגאווה עצומה".

הזכייה מצטרפת לשרשרת ההישגים של ענף ההתעמלות בתקופה האחרונה ונותנת הרבה אופטימיות לקראת המשחקים האולימפיים בטוקיו. זהו הישג שלא היה כדוגמתו מעולם וזו ההוכחה הטובה ביותר להשקעה העצומה של המשרד בשנים האחרונות בענפים המועדפים, בהכנות האולימפיות, מחנות האימונים והתחרויות בזירה הבינלאומית, לצד השקעה מקצועית ונכונה של האיגודים השונים, היחידה לספורט הישגי והוועד האולימפי".