"היו לי דמעות בעיניים": אשרם על טוקיו

המתעמלת האומנותית הגיבה לדחייה: "השנה הזו רק תשפר אותי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.04.20 - 13:41
תחילת כתבה

לינוי אשרם, המתעמלת האומנותית הבכירה של ישראל, הייתה אמורה להיות כעת בשיא ההכנות למשחקים האולימפיים בטוקיו, אבל משבר הקורונה דחה את התוכניות עד 2021. אשרם, התקווה הגדולה שלנו למדליה, עלתה לשידור במהדורת הלילה של חדשות הספורט והתייחסה לשינוי הפתאומי בחייה. 

"הייתי צריכה רגע לעצור, לעכל ולהבין שאולימפיאדה נדחתה בשנה", פתחה ואמרה: "צריך לשנות את התוכניות, לקח לי קצת זמן אבל אני בפוקוס לשנה החדשה. כשגיליתי, היו לי קצת דמעות בעיניים. זה משהו שכל כך חיכיתי לו והוא היה ממש קרוב, ודחו לי אותו בשנה שלמה. קצת התאכזבתי, אבל כמה ימים לאחר מכן חזרתי לעצמי ואמרתי שאם ככה זה קרה אז ככה זה צריך להיות, הבריאות מעל הכל".

למרות הדחייה, אשרם לא מורידה רגל מהגז: "אני קמה בבוקר, מתחילה אימון מ-9:00 עד 13:00, מתיחות, חימום, כל האלמנטים שאפשר, עבודות עם מכשיר כמה שאפשר. הפסקה של שעתיים ואימון שני עד 18:30. אני מתאמנת בבית, אני והצוות עושות אימונים ב'זום'.

"יש סוג של הפסקה בגלל הקורונה ובגלל שיש עוד שנה ו-4 חודשים", המשיכה. "אני בטוחה שכשנחזור להתאמן באופן נורמלי, אחזור להתאמן על התרגילים שעדיין לא הראיתי לאף אחד. יצא לי לדבר עם היריבות הרוסיות, האיטלקיות, הבולגריות. עד לא מזמן הן התאמנו כמונו באולם ולא מזמן התחילו להתאמן בבית כי אין להן אישור להתאמן באולם. המדינות שלהן גם בהסגר".

"השנה הזו לא תפגע בי, אני והצוות שלי נמשיך לעבוד קשה", הצהירה המתעמלת הבכירה. "ההיפך -  השנה הזו רק יכולה להוסיף לי. אני לא חושבת שהיא יכולה להוריד, אלא רק לשפר. אגיע לשם הכי מוכנה שאפשר ובעיקר אהנה, ואבצע את התרגילים הכי טובים שלי".