לראשונה: תחרות אונליין בהתעמלות אמנותית

ישראל הוזמנה, אשרם תקיים שני תרגילים. הפתיחה ביום ראשון

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  24.06.20 - 14:35
תחילת כתבה

תחרות אונליין ראשונה מסוגה בהתעמלות אמנותית יוצאת לדרך. ביום ראשון הקרוב תתקיים תחרות דרך רשת האינטרנט ראשונה אי פעם ביוזמת איגוד ההתעמלות הרוסי. ישראל קיבלה הזמנה אקסקלוסיבית להשתתף בפורמט ראשוני מצומצם, זאת על מנת לבחון קיום פעילות תחרויות באמצעות השתתפות מרחוק, בתקופה בה טיסות אינן אפשריות.

בתחרות ישתתפו מתעמלות בדרגות ג'וניור עד סניור, כאשר מטעם ישראל ישתתפו המתעמלות האישיות לינוי אשרם, ניקול זליקמן ומתעמלות נוספות בדרגות השונות. מספר התרגילים בתחרות מוגבל לשניים בלבד, ופרסים יוענקו אך ורק על מכשירים בודדים ולא תחרות קרב רב מלאה, כפי שנהוג בתחרויות רגילות.

בעצם זאת תהיה הפעם הראשונה שהמתעמלות הישראליות משתתפות בתחרות כלשהי מאז פרוץ מגפת הקורונה.

מאיגוד ההתעמלות בישראל נמסר: "אנו באיגוד מברכים על היוזמה ועל שיתופי הפעולה הייחודיים שזימנה לנו התקופה הנוכחית. חשוב ביותר לשמור על כשירות גופנית ומנטלית של המתעמלות, ולתת להן לחזור לזירת התחרות, גם אם בתנאים שונים מהרגיל, וזו הזדמנות מצוינת לטובת העניין".

שרית שנער, מנכ"לית איגוד ההתעמלות: "בתקופה האחרונה שגרת האימונים של המתעמלים הינה שגרה של חוסר ודאות, ואנו מנסים לשמור על רמת עניין ומוטיבציה גבוהה. אנחנו מברכים את יוזמתה של הגברת וינר ושל ההתאחדות הרוסית, ומקווים שזוהי יריית הפתיחה של עונת התחרויות בארץ ובחו"ל".