מאמן נבחרת ההתעמלות של ארה"ב בעבר התאבד

ג'ון גדרט, עבד יחד עם לארי נאסר, הואשם בתקיפה מינית וסחר בבני אדם ושם קץ לחייו. בין היתר הוביל את נבחרת הנשים של ארה"ב לזכייה בזהב בלונדון 2012

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.02.21 - 01:07
(GETTY)
(GETTY)

תגיות: ג'ון גדרט

תחילת כתבה

מדי פעם צצים מקרים מזעזעים מעולם הספורט ואחד נוסף מטלטל בשעות האחרונות את ארצות הברית כולה. מאמן נבחרת ההתעמלות האולימפית לשעבר, ג'ון גדרט, שם קץ לחייו, זאת לאחר שהואשם בתקיפה מינית וסחר בבני אדם.

גדהרט בן ה-63, שהוביל את נבחרת ההתעמלות של ארצות הברית לזכייה במדליית הזהב במשחקים האולימפיים בלונדון, ניהל במשך שנים מכון כושר בו קרו האירועים המדוברים. אמש (חמישי) דיינה נסל הקריאה את האישומים נגד גדהרט ביניהם תקיפה מינית נגד ילדים בגילאים 13 עד 16 ו-20 מקרים של סחר בבני אדם תוך שהוא משתמש ב"כוח, מרמה וכפיה" נגד האתלטים הצעירים שהגיעו למכון שלו על מנת להתאמן.

אם זה לא מספיק, גדהרט עבד בצמוד ללארי נאסר (הרופא האולימפי לשעבר של נבחרת ההתעמלות שהואשם בהתעללות מינית בנערות, ביניהן גם סימון ביילס) והואשם בכך ששיקר בכוונה תחילה לרשויות החוק כשתושאל בנוגע לפשעיו. לפי כתב האישום, שלושה מקרי תקיפה של נאסר בוצעו במכון שניהל גדהרט ובמשפט של רופא נבחרת ההתעמלות לשעבר שמו הוזכר על ידי מספר קורבנות כמי שהתעלם מסימני ההתעללות של נאסר ושימוש בשיטות אימון פוגעניות משלו.

"ג'ון שבר אותנו במובן הפיזי והפסיכולוגי ולארי היה שם כדי לחבר אותנו מחדש", תיארה באופן מצמרר שרה קליין, אחת הקורבנות של השניים. "הם השתמשו בשיטת 'השוטר הטוב - השוטר הרע' מההתחלה והוציאו מזה את המיטב. הם איפשרו את ההתעללות אחד של השני. ללא ג'ון, לארי אולי לא היה מתעלל סדרתית באותם ילדים במהלך 30 השנים. ללא לארי, ג'ון לא היה שובר את אותם ילדים באותן השנים".