בחמישי: אליפות אירופה בהתעמלות אמנותית

אשרם תתחרה מול האחיות אברינה, גם זליקמן והנבחרת יהיו שם

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  09.06.21 - 12:17
תחילת כתבה

כשהמשחקים האולימפיים כבר מעבר לפינה, אליפות אירופה בהתעמלות אמנותית תיפתח מחר (חמישי) בווארנה, בהשתתפות המתעמלת הבכירה של ישראל לינוי אשרם, וכן ניקול זליקמן והנבחרת הקבוצתית (עדי כץ רזרבית בתחרות היחידות).

אשרם (הפועל ראשל"צ), חניכתה של איילת זוסמן, מגיעה לתחרות החשובה בתור אלופת אירופה בקרב רב, אחרי שזכתה במדליית הזהב באליפות אשתקד. כזכור, האחיות דינה וארינה אברינה מרוסיה לא התחרו באותה תחרות, אשרם הגיעה כפייבוריטית לקטוף את הזהב ועמדה בציפיות. הפעם התאומות הרוסיות ישתתפו ויהיה מעניין לראות אותן ואת אשרם, שלרוב מאיישות את הפודיום יחד. ניקול זליקמן (מכבי ת"א), חניכתה של אלה סאמופלוב, עשתה תחרות פנטסטית בשנה שעברה, כשסיימה חמישית בקרב רב והיא כמובן תקווה לשחזר את היכולת הנהדרת.

גם הנבחרת הקבוצתית של אירה ויגדורצ'יק תיקח חלק בתחרות, וגם היא תגיע בתור אלופת אירופה, אחרי שהמתעמלות עשו היסטוריה וזכו בזהב בקרב רב (יש לציין כי באותה אליפות נעדרו מהתחרות נבחרות מהחזקות בעולם כמו רוסיה, בולגריה וספרד). הנבחרת תבצע שני תרגילים: תרגיל חמשת הכדורים והתרגיל המשולב שכולל חישוקים ואלות.

לפני המשחקים האולימפיים המתעמלות הישראליות יתחרו גם בגראנד פרי תל אביב ב-16-17 ביולי.

במקביל, מדליית ארד לנבחרת קבוצתי ג'וניור באליפות אירופה. הנבחרת שובצה בבית הראשון של התחרות וביצעה את שני התרגילים. בתרגיל הסרטים קיבלה את הציון 26.175 ובתרגיל הכדורים 37.0. הציון המשוקלל של הנבחרת 63.175. במקום הראשון רוסיה (67.8) ובמקום השני בולגריה (65.45).

הנבחרת גם העפילה לשני הגמרים במכשירים, שיתקיימו הערב.  מתעמלות הנבחרת: אלונה הלל (מכבי תל אביב), אמילי מלכה (מכבי תקוותינו בני עייש), ליזה בנצ'וק (הפועל ראשון לציון רמת אליהו), סימונה רודניק (מכבי תל אביב), שני בקנוב (מכבי חיפה כרמל). מחליפות: אלינור ספיר (הפועל קרית אונו סביון), בל ליפקין (הפועל ראשון לציון רמת אליהו).

מאמנות: נטלי ביידק מלכה, אוקסנה בן נון. מאיגוד ההתעמלות - אנחנו מאוד גאים בנבחרת הצעירה על ההישג החשוב הזה! התחרות עוד לא הסתיימה ויש לפני הנבחרת שני גמרים נוספים אבל אין ספק שכבר עכשיו יש סיבה גדולה לגאווה.