שתי מדליות ארד לישראל באליפות אירופה

הצלחה לנבחרת הקבוצתית ובקטגוריה המדינתית. אשרם רביעית

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.06.21 - 20:01
תחילת כתבה

צפו בתרגיל של לינוי אשרם מהצהריים שזיכה אותה במקום ה-4 בנגן שלמעלה

הישג נהדר. הנבחרת הקבוצתית של ישראל זכתה הערב (שבת) במדליית הארד בקרב רב באליפות אירופה. קטגוריית הקרב רב היא הקטגוריה האולימפית והיא כוללת את סך תוצאות תרגילי הכדורים והמשולב (חישוקים ואלות). בנוסף, בקטגוריה המדינתית זכתה ישראל גם במדליית הארד, זאת בזכות ההישגים של הנבחרת והציונים הגבוהים של המתעמלות האישיות, לינוי אשרם ניקול זליקמן.

הנבחרת הקבוצתית עלתה בבית השני של התחרות הקבוצתית ופתחה עם תרגיל חמישה כדורים מצוין עליו קיבלו את הציון 45.55 (מקום 4), לאחר מכן ביצעו את התרגיל המשולב (חישוקים ואלות) ועליו קיבלו את הציון 41.85 (מקום 3).

הנבחרת הישראלית סיימה עם ציון משוקלל של 87.4 שהציב אותן במקום השלישי ועם מדליית הארד. רוסיה סיימה במקום הראשון ובלארוס זכתה במדליית הכסף. חשוב להזכיר שהקרב רב זו הקטגוריה האולימפית.לינוי אשרם, המתעמלת האמנותית הבכירה של ישראל סיימה  במקום הרביעי בגמר הקרב רב באליפות אירופה.

בשקלול תוצאות הקרב רב של המתעמלות האישיות ושל הנבחרת הקבוצתית, הניקוד של ישראל עומד על 286.65, אשר זיכה אותן במקום השלישי ובמדליית הארד. מחר תתמודד הנבחרת בגמר תרגיל הכדורים ובגמר התרגיל המשולב.

מוקדם יותר, לינוי אשרם, המתעמלת האמנותית הבכירה של ישראל סיימה במקום הרביעי בגמר הקרב רב באליפות אירופה. אשרם, חניכתה של איילת זוסמן, פתחה מצוין את התחרות עם שלושה תרגילים נהדרים ובדרגת קושי גבוהה מאוד. על תרגיל החישוק קיבלה 27.45, על הכדור זכתה לציון 28.3, ועל תרגיל האלות 28.45. בתרגיל הסרט אשרם הפילה פעמיים את המכשיר, דבר שלא אופייני לה, ועל כן קיבלה ציון נמוך מבחינתה 22.8. למעשה בגלל התרגיל הזה היא נותרה מחוץ לפודיום. זוסמן הגישה ערעור על הציון אך הוא לא התקבל. הציון הכללי של אשרם היה 106.8.

כזכור, אשרם זכתה בזהב בקרב רב באליפות הקודמת והיא נחשבת לאחת מהתעמלות הטובות בעולם. שתיים מהיריבות הישירות שלה, דינה וארינה אברינה, האחיות התאומות מרוסיה, השתתפו בתחרות, בניגוד לאשתקד, וסיימו על הפודיום.
 
במקום הראשון סיימה ארינה אברינה מרוסיה (ציון כולל של 109.1), במקום השני בוריאנה קלן מבולגריה (107.625), ובמקום השלישי דינה אברינה מרוסיה (107.325).

מחר אשרם תשתתף בכל ארבעת הגמרים של המכשירים הבודדים, אך חשוב לזכור כי הקרב רב היא הקטגוריה האולימפית. במשחקים האולימפיים מוענקות בהתעמלות אמנותית שלוש מדליות בלבד, ולמרות שעכשיו נותרה מחוץ לפודיום, אשרם לחלוטין מועמדת חזקה למדליה.

ניקול זליקמן, חניכתה של אלה סאמופלוב, עשתה תחרות טובה וסיימה תשיעית בקרב רב עם ציון כולל של 98.375 - חישוק 25.15, כדור 25.15, אלות 25.8, סרט 21.6. גם זליקמן תשתתף מחר בגמר הכדור ובגמר הסרט.

צפו בתרגיל של הנבחרת: