אשרם זכתה במדליית זהב ובשתי מדליות כסף באליפות אירופה

הישראלית מציגה יכולת יוצאת מן הכלל בוורנה וגם השיגה מדליית זהב ראשונה בקריירה במכשיר בודד. עם 28.500 בתרגיל האלות, היא עברה את דינה אברינה ואף הצטיינה בכדור ובחישוק

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  13.06.21 - 11:40

תגיות: לינוי אשרם

תחילת כתבה

צפו בתרגיל האלות בווידאו שבראש הידיעה>>>

אחרי שסיימה אתמול רביעית בגמר הקרב רב, לינוי אשרם, המתעמלת האמנותית הבכירה של ישראל, התמודדה היום (ראשון) בגמרים של כל ארבעת המכשירים הבודדים והציגה יכולת יוצאת מן הכלל. הישראלית זכתה במדליית זהב בתרגיל האלות ובנוסף גם בשתי מדליות כסף, בכדור ובחישוק, ואותתה שהיא מוכנה בהחלט לטוקיו.

אשרם עלתה שנייה למשטח לגמר תרגיל האלות וסיפקה ביצוע מרשים במיוחד שהעניק לה ציון של 28.500 ובכך היא עברה את דינה אברינה, שנחשבת יחד עם אחותה התאומה ארינה, לשתי המתעמלות המובילות בעולם. מדובר, למעשה, במדליית הזהב הראשונה של הישראלית בקריירה במכשיר בודד.

הגמר הראשון היה גמר החישוק, בו, כאמור, אשרם זכתה במדליית הכסף. אשרם עלתה שביעית אל המשטח מבין שמונה המתעמלות שעלו לגמר וביצעה תרגיל נהדר, נקי וחף מטעויות. היא קיבלה ציון גבוה מאוד של 27.850, שמיקם אותה במקום השני עם מדליית הכסף. ראשונה סיימה דינה אברינה מרוסיה, אנסטסיה סטלוס זכתה במדליית הארד.

צפו בתרגיל החישוק של אשרם>>>

לאחר מכן, אשרם גם עלתה להתחרות בתרגיל הכדור, היא עלתה אחרונה למשטח במכשיר הזה, ביצעה שוב תרגיל מצוין ונקי וקיבלה עליו ציון 28.600, שהעניק לה שוב את המקום השני ואת מדליית הכסף. במקום הראשון זכתה שוב דינה אברינה מרוסיה (28.85) ובמקום השלישי אלינה הרנסקו מבלארסו (28.5). ניקול זליקמן, חניכתה שלאלה סמופלוב, קיבלה ציון 26.775 וסיימה במקום החמישי והמכובד.

צפו בתרגיל הכדור של אשרם>>>

במכשיר הסרט אשרם סיימה במקום הרביעי, אחרי שהפילה את המכשיר פעם אחת וקיבלה את הציון 22.575. כזכור, גם אתמול בגמר הקרב רב אשרם הפילה את מכשיר הסקר פעמיים ועל מנת לבצע ביצועים מושלמים כמו בשלושת התרגילים האחרים, הישראלית תצטרך ללטש את הביצוע עד טוקיו. ניקול זליקמן הגיע למקום השמיני במכשיר הסרט.

אין ספק שההישגים של אשרם מדהימים, אבל במשחקים האולימפיים לא מוענקות מדליות על מכשירים בודדים, אלא רק בקרב רב, תחרות שכוללת את כל ארבעת התרגילים.