הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הישג ענק: אנדריי מדבדב זכה בארד באליפות העולם

ענף ההתעמלות בישראל ממשיך לצבור הישגים בזירה הבינלאומית. המתעמל בן ה-31 קבע 14.649 נקודות בשולחן הקפיצות בתחרות ביפן: "אני מרגיש בעננים"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  24.10.21 - 11:01
תחילת כתבה

הישג נהדר: אנדריי מדבדב סיים היום (ראשון) במקום השלישי בגמר שולחן הקפיצות  באליפות העולם הנערכת ביפן וזכה בפעם הראשונה בקריירה שלו במדליית ארד בתחרות השנתית החשובה בעולם ההתעמלות.

מדבדב, עבורו זה גמר ראשון באליפות העולם, ביצע שתי קפיצות טובות עם נחיתות טובות ללא טעויות גדולות. על הקפיצה הראשונה הוא זכה לציון של 14.533 נקודות, כשעל הקפיצה השנייה קיבל ציון 14.766 נקודות. הציון המשוקלל של שתי הקפיצות היה 14.649, שהעניק למדבדב, שמלווה ע"י מאמן הנבחרת סרגיי וייסבורג,  כאמור את מדלית הארד היוקרתית.

כאמור מדבדב בן ה-31 הגיע למקום האחרון על הפודיום, כשרק שני מתעמלים הקדימו אותו. אלוף העולם הטרי הוא קרלוס אדריל יולו מהפיליפינים שצבר 14.916 נקודות ולמקום השני הגיע הידנאבו יונקורה המייצב את יפן עם 14.866.

מדבדב אמר בסיום: "אני בעננים. כל כך הרבה שנים לקח לי להגיע לרגע הזה, וזה עושה את המדליה עוד יותר מתוקה. אני מאושר שהצלחתי להתמודד עם הלחץ בזירה הכי גדולה. באתי לא בכושר הכי טוב והיה לי חשוב להתמודד בהיבט המנטלי. הייתי שלו ורגוע והצלחתי לעשות את זה. אני רוצה להודות לכל מי שעודד וליווה אותי לאורך הדרך"

מאיגוד ההתעמלות נמסר: "אנו מאושרים וגאים על ההישגים המצוינים של מתעמלי ומאמני המשלחת באליפות העולם. מדובר הישגים שמראים על העומק והפוטנציאל בענפי ההתעמלות בזירה הבינלאומית".

מדבדב כזכור הוא סגן אלוף אירופה במכשיר הזה גם מ-2019 וגם מ-2021. הוא ניסה להגיע למשחקים האולימפיים בטוקיו, אך הוא סבל גם מפציעות וחוסר מזל, ולא הצליח להשיג את הקריטריון האולימפי. הישראלי ינסה כמובן להשיג את הכרטיס למשחקים בפריז 2024.