הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מתעמלות ישראליות אפשר לספור על יד אחת"

ברוסיה הגיבו לכך שלינוי אשרם תיעדר מאליפות העולם: "לנו לפחות יש עומק. עכשיו שום דבר לא יעצור את אברינה מלזכות בזהב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.10.21 - 18:48
תחילת כתבה

זמן רב שהכעס ברוסיה אחרי המשחקים האולימפיים בטוקיו היה בכותרות בכלי תקשורת רבים, ועם הזמן הכעס הזה נרגע - עד הימים האחרונים. לינוי אשרם, שזכתה במדליית זהב אולימפית בהתעמלות אמנותית ביפן בקיץ האחרון, תיעדר מאליפות העולם שתיפתח מחר (רביעי) בקיטה קיושו, כמו גם שאר המשלחת הישראלית. על כך הגיבו בתקשורת ברוסיה, וכן גורמים רבים המקורבים למשלחת הרוסית לאליפות העולם, שחזרו אחורה לאירוע בו אשרם הצליחה לגבור על הכוכבת הגדולה, דינה אברינה.

כזכור, במשלחת של הוועד האולימפי הרוסי זעמו על השיפוט בתחרות בטוקיו, כשהטענות המרכזיות היו שהפלת המכשיר בתרגיל האחרון של אשרם (תרגיל הסרט) היה צריך להוביל לניקוד יותר נמוך, וכן שאברינה לטענתם הייתה צריכה לזכות בזהב בניקוד הכולל הסופי. בסופו של דבר השופטים העניקו לאשרם ניקוד מספק בשביל לעמוד על ראש הפודיום, והרעש התקשורתי לא הפסיק למשך זמן רב. כעת הנושא עלה לדיון פעם נוספת לקראת אליפות העולם שבפתח, שכאמור תתקיים ללא האלופה האולימפית הטרייה, אך כן עם סגניתה.

"בישראל אפשר לספור את המתעמלות ביד אחת", אמרה יאנה קודריאבצבה, מתעמלת עבר של רוסיה שזכתה במדליית כסף באולימפיאדת ריו דה ז'ניירו 2016 וכן ב-13 מדליות זהב באליפויות עולם. "אם דינה או ארינה אברינה לא היו משתתפות, היה לנו לפחות עומק גדול של מחליפות. תמיד יש מי שיכולות להגן על התואר והכבוד של המשלחת הרוסית. אנחנו לעולם לא נסרב לקחת חלק באליפויות עולם".

קודריאבצבה גם התייחסה לסאגת השיפוט בטוקיו: "עד הרגע האחרון האמנתי שהגיע לדינה לזכות. לא האמנתי בכלל שזה אפשרי שהיא תקבל כסף, ולא זהב. אשרם היא מתעמלת חזקה מאוד, אבל היא עשתה טעות, וזה מעלה סימני שאלה. שוב, היא מתעמלת מעולה ושעובדת קשה, ומגיע לה על זה, אבל אף פעם לא ראיתי מתעמלת זוכה בזהב אחרי טעויות כאלה".

מתעמלת עבר אחרת, יאנה בטירשינה, שזכתה בעבר במדליית כסף במשחקים האולימפיים באטלנטה 1996, דווקא הביעה אכזבה על כך שאשרם לא תשתתף באליפות מחר: "ממש הייתי רוצה לראות את היריבות הזאת נמשכת בתחרויות כאלה. זה לא בגלל שאני רוצה לראות נקמה, זה פשוט מאוד מעניין".

יש לציין שגם כל הנבחרת הבולגרית החזקה, שזכתה בזהב בתחרות הקבוצתית בטוקיו (על חשבון רוסיה גם כן), פרשה מאליפות העולם, וגם על זה הייתה התייחסות גדולה בתקשורת הרוסית. מעבר לכך, היו גם כתבות עומק שבחנו מי יהיו השופטים באליפות הפעם, כך שלוקחים את העניין הזה ברצינות רבה. באחד האתרים הבכירים נכתב: "עכשיו שום דבר לא יעצור את אברינה מלזכות בזהב הפעם".