הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אשרם נענשה פחות": זעם ברוסיה על השיפוט

צפו: ארינה אברינה הפילה את החישוק באליפות העולם ביפן, ופספסה פודיום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.10.21 - 18:16

סאגת השיפוט בזכייה של לינוי אשרם במשחקים האולימפיים בטוקיו בקיץ האחרון עדיין מעסיקה מאוד את התקשורת ברוסיה, כאשר הנושא עלה לאחרונה פעם נוספת לדיון בעקבות העובדה שהמתעמלת האמנותית הישראלית לא לוקחת חלק בימים אלה באליפות העולם שנערכת בקיטה קיושו שביפן, בעוד היריבות הגדולות שלה דינה וארינה אברינה כן משתתפות.

היום (רביעי) האליפות נפתחה עם הגמרים של תרגילי החישוק והכדור, ובאחד הגמרים (חישוק) דינה אברינה זכתה במדליית זהב, בעוד אחותה ארינה לא הגיעה כלל לפודיום וסיימה במקום השישי. הסיבה - היא הפילה את המכשיר במהלך הגמר וספגה על כך עונש של הפחתה משמעותית בניקוד שלה. על כך, בכלי התקשורת במדינתה לא שקטו.

"השופטים לא היו סלחניים כלפי ארינה אברינה על הטעות שהיא עשתה, שהייתה כמו הטעות של לינוי אשרם בטוקיו", נכתב באחד האתרים הבכירים. "כזכור, אשרם הפילה את הסרט בגמר האולימפי, אבל לא ספגה עונש דומה ונשארה במקום הראשון. בניגוד אליה, ארינה נענשה הרבה יותר, בצורה מלאה על הטעות שהיא עשתה. הסרט של אשרם נפל באותו מרחק כמו החישוק של אברינה".

האחות המעוטרת יותר, דינה (שסיימה כסגנית של אשרם בטוקיו), כאמור זכתה בזהב בתרגיל החישוק, ומאוחר יותר גם בזהב בתרגיל הכדור, ובכך עלתה ל-15 מדליות זהב באליפויות עולם. ארינה השיגה כסף בתרגיל הכדור.