הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אשרם ודולגופיאט נבחרו לספורטאי השנה

הוועד האולימפי בחר במדליסטי הזהב מטוקיו. קפיטולניק ושחר רשף נבחרו לספורטאים הצעירים, זוסמן וסרגיי וייסבורג למאמנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.11.21 - 11:22
תחילת כתבה

הוועד האולימפי החל לסכם שנה מוצלחת במיוחד, בה ישראל זכתה ב-4 מדליות במשחקים האולימפיים בטוקיו, שתיים מתוכן מזהב. הוועד בחר את הספורטאים והמאמנים המצטיינים של 2021, ולא היו הפתעות כאשר לינוי אשרם וארטיום דולגופיאט זכו בספורטאית ובספורטאי המצטיינים בהתאמה.

אשרם בת ה-22, שמייצגת את הפועל ראשל"צ, זכתה במדליית הזהב בקרב-רב בהתעמלות אומנותית בטוקיו. זוהי זכייתה בפעם הרביעית ברציפות. דולגופיאט בן ה-24, שמייצג את מכבי ת"א, קיבל את מדליית הזהב אחרי שניצח את תרגיל הקרקע בהתעמלות מכשירים במשחקים. זוהי הפעם השנייה בקריירה (אחרי 2017) בה הוא נבחר לספורטאי השנה של הוועד הישראלי.

למאמנת השנה נבחרה איילת זוסמן, מאמנתה של אשרם, שזכתה בו לראשונה. זוסמן היא המאמנת הראשונה והיחידה עד כה שהובילה ספורטאית למדליה אולימפית. סרגיי וייסבורג, מאמנו של דולגופיאט, זכה בפרס המאמן. השנה היא הפעם הראשונה בה הוועד החליט להעניק את התואר הן למאמן והן למאמנת.

יהונתן קפיטולניק בן ה-19 ממכבי ת"א הוא הספורטאי הצעיר של השנה. קפיטולניק אלוף העולם ואלוף אירופה לנוער בשנת 2021 והרשים כשקפץ לגובה של 2.26 מ' באליפות העולם. הספורטאית הצעירה של השנה היא שחר רשף בת ה-16 מהפועל מכמורת. רשף הרשימה עם זכייה באליפות העולם ואליפות אירופה עד גיל 21 בדגם האולימפי החדש IQ FOIL.