הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ויגדורצ'יק תאמן את נבחרת רוסיה בהתעמלות

מאמנת ישראל בהתעמלות לשעבר תדריך את הרוסיות בפריז 2024

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  28.11.21 - 17:42

אירה ויגדורצ'יק, המאמנת הראשית של הנבחרת הקבוצתית של ישראל מאז 2008, תאמן את נבחרת ההתעמלות האומנותית של רוסיה. ויגדורצ'יק הייתה בתקופה האחרונה במוסקבה, שם עבדה עם המתעמלות של המדינה שנחשבת למעצמה בהתעמלות האמנותית. מי שעוד הייתה איתה היא בתה, רחלי ויגדורצ'יק, שעוזרת בחיבור התרגילים. רחלי, כידוע, היא כוריאוגרפית שהייתה בצוות האימון של נבחרת ישראל האחרונה והיא זו שחיברה את התרגילים לנבחרת. 

ויגדורצ'יק החלה לאמן את הנבחרת הקבוצתית ב-2008 ותחתיה עברו דורות של נבחרות, שהגיעו להישגים פנומנליים. כך לדוגמה, הנבחרת של קמפיין ריו 2016 זכתה במדליות באליפויות אירופה ובאליפויות עולם, ובמשחקים בריו סיימה במקום השישי. גם הנבחרת בקמפיין האחרון לטוקיו עלתה על הפודיום באליפויות אירופה, ואף ב-2020 זכתה לתואר אלופת אירופה בקרב רב. הנבחרת האחרונה סיימה גם כן במקום השישי בטוקיו.

ויגדורצ'יק ידועה במקצועיות האדירה שלה ונחשבת למאמנת על, אך גם נחשבת לדמות צבעונית ושנויה במחלוקת בשל התבטאויות שונות ופרשיות. כזכור, לפני המשחקים בריו אחת המתעמלות התלוננה כי ויגדורצ'יק בעטה בה ולפני המשחקים האחרונים בטוקיו נחשפו הקלטות שלה לכאורה מגדפת את לינוי אשרם.

אחרי שנים ארוכות באיגוד הישראלי, החליטו לפני מספר חודשים כי ויגדורצ'יק לא תמשיך לאמן את הנבחרת הקבוצתית של ישראל ואולי זה מה שסלל את הדרך לרוסיה. כזכור , אחרי שליטה מוחלטת של רוסיה בענף במשחקים האולימפיים מאז 1996, ההגמוניה הזו נשברה בטוקיו גם עם התחרות האישית וגם עם הקבוצתית. לראשונה בהיסטוריה, מתעמלת ישראלית, לינוי אשרם, זכתה בזהב וגם הנבחרת הקבוצתית לא עמדה בראש הפודיום, אלא הגיעה רק למקום השני.

עו"ד אמיר רוזנברג, המייצג את ויגדורצ'יק, אישר לערוץ הספורט ואמר: "אירה נעתרה לבקשת וינר לאמן את נבחרת רוסיה".