הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לא חשבתי שאשיג מדליה, אמרתי שאולי ארד"

רגעי הזכייה, החגיגות בטוקיו והחזרה המרגשת. צפו באשרם מסכמת שנה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.12.21 - 19:05

שנת 2021 הייתה מלאה בגיבורים ובגיבורות, אחת מאותן דמויות שנצרבו בתודעה הישראלית היא ללא ספק האלופה האולימפית מטוקיו, לינוי אשרם. המתעמלת הישראלית התעלתה כמעט על כל הציפיות ועם הופעה הירואית במשחקים האולימפיים קטפה מדליית זהב היסטורית. כעת, היא התפנתה לסכם את השנה שהייתה. צפו בכתבה בנגן הווידאו למעלה >>

"לא ידעתי שאני הולכת לעשות מדליה. כן חשבתי שאולי ארד ואם משהו יתפקשש לרוסיות אז כסף, דינה וארינה אברינה לא נתנו לנו לחשוב על זה כי הן כל תחרות סיימנו ראשונות, זה לא היה הגיוני. אני זוכרת שהיה לי בראש מתחרויות קודמות של אליפויות העולם, כשמירי תמיד כשיש מדליה היא צועקת 'יש מדליה, יש מדליה!'. אז הדבר השני שעלה לי אחרי הבכי זה את מירי צועקת. שזה הזוי שזה משהו שהוא כאילו כבר מתחרויות קודמות שנכנס לראש אבל זה כיף גדול".

"זה היה מלחיץ בטירוף", סיפרה על הרגעים שלפני ההכרזה על תוצאות הרוסיות, "היו קולות של דפיקות בלב ששמו לנו ברקע ומשכו את הזמן לאיזה 10 דקות. פשוט עמדנו בלי לדעת מה הציון. זה באמת מרגש ועושה צמרמורת כל פעם מחדש. דבר ראשון שעשיתי זה פשוט בכיתי וחיבקתי את איילת.

אני מסתכלת על הדגל ומתחילה לבכות. כאילו עובר לי בראש סרטים של כל מה שעברתי במשך הדרך, על דברים שעברתי, דברים שעשיתי.  זה המקום שרציתי להגיע אליו ואיך פתאום זה מרגיש לי כאילו עבר בשנייה. זה עדיין קשה לי להגיד 'אלופה אולימפית' אני יכולה להגיד 'זכיתי בזהב' אבל לא אני 'אלופה אולימפית'. זה משהו שהוא קצת קשה להגיד זה לא נתפס עדיין כאילו".

על הזכרונות מהחזרה לארץ: "אני זוכרת שכשנחתנו בנתב"ג זה היה מטורף. הקבלת פנים שעשו לי שם, וגם עכשיו ברחוב אין מצב שאני הולכת בלי שיזהו אותי, עם מסיכה, כובע, עדיין מזהים אותי. לא חשבתי שזה משהו שיהיה ברמה כזאת".