הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סוף עידן: המתעמל קוהיי אוצ'ימורה פרש

אחד מאגדות הענף הודיע על סיום דרכו לאחר קריירה מפוארת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.01.22 - 10:09
סוף עידן (GETTY)
סוף עידן (GETTY)

ענף ההתעמלות המכשירים כולו נפרד מאחד הגדולים שידע בהיסטוריה שלו, אם לא הגדול ביותר. קוהיי אוצ'ימורה, המתעמל היפני האגדי בן ה-33 פרש הבוקר (שלישי), זאת לאחר קריירה אדירה שהעניקה לו מעמד כמוהו ככל הנראה אף אחד מעולם ההתעמלות לא ידע.

סך הכל, אוצ'ימורה השיג לאורך הקריירה שבע מדליות אולימפיות, זאת כשפרץ לצמרת עם שתי מדליות כסף במשחקי בייג'ין 2008, בתחרות הקרב רב ובתחרות הקבוצתית. בהמשך, מ-2009 עד 2016 גילה המתעמל היפני דומיננטיות יוצאת דופן עם 5 מדליות אולימפיות בריו ובלונדון, 3 מתוכן מזהב. באליפויות העולם השונות אוצ'ימורה השיג לא פחות מ-21 מדליות (10 מזהב, 6 מכסף ו-5 מארד).

"כבר עברתי את השיא שלי", הודה לפני טוקיו, "בשלוש האולימפיאדות הקודמות תמיד הבאתי לידי ביטוי את מה שעבדתי עליו כל כך קשה. בכנות אני מרגיש שנתתי את הכל. הצלחתי להציג לקהל את פלאות ההתעמלות"

בהמשך לציטוטים אלו, לפני צאת המשחקים, הכריז המתעמל שזו תהיה האולימפיאדה האחרונה שלו, אך לצערו לא הצליח להיפרד מהמעמד המרגש עם תואר. היפני האגדי נפל במוקדמות של תרגיל המתח וקיבל ציון הרבה יותר נמוך ממה שקיווה - 13.866 נקודות. מאחר שקודם לכן ויתר על השתתפותו במקבילים, הנפילה הובילה לסוף דרכו במשחקים האחרונים שלו. בחודש אוקטובר עלה להתחרות במה שהתברר כאירוע האחרון בקריירה - אליפות יפן, שם סיים במקום השישי במתח.