הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ושהאחרון יכבה את האור: האיסלנדים בדרך למונדיאל

ביורו 2016 התייצבה בצרפת 10% מהאוכלוסייה במדינה. אז כמה איסלנדים ילוו את הנבחרת בגביע העולם רוסיה? או במילים אחרות: מי נשאר לשמור על הבית? צפו ב"מסביב לכדור"

גיל לוין
גיל לוין  26.01.18 - 17:30

בוידיאו: "מסביב לכדור" סוקרת את איסלנד לקראת המונדיאל >>

140 ימים בלבד לטורניר הגדול ברוסיה, ובאוקטובר האחרון חתמה איסלנד היסטוריה כשהעפילה לראשונה בתולדותיה למונדיאל. כמו בכל שבוע, "מסביב לכדור" סוקרת את הנבחרות לקראת אירוע הכדורגל הנוצץ בעולם, והפעם היא לוקחת אתכם לאיסלנד.

נבחרת איסלנד, מאחוריה מדינה קטנטנה בצפון האוקיינוס האטלנטי - בעלת אוכלוסייה של 340 אלף נפשות בלבד (אוכלוסייה הקטנה מזו של תל אביב), הייתה לא יותר מעוד אנדרדוג חסרת תקווה כשב-2012 דורגה ע"י פיפ"א במקום ה-131 בעולם. כעת, כמעט 6 שנים מאוחר יותר, אותה הנבחרת קובעת היסטוריה, מעפילה לראשונה בתולדותיה למונדיאל, קוטפת את תואר המדינה הקטנה ביותר שעושה זאת וכל זה כשהיא מדורגת באותה הרשימה במקום ה-20.

רובנו כבר הספיק להתאהב באיסלנדית שהעפילה לרבע גמר יורו 2016 כנגד כל הסיכויים - וכולם אוהבים סיפורי סינדרלה, אך הקסם האמיתי של הנבחרת, טמון בכלל בחיבור החזק ומעורר הקנאה בין שחקניה לקהל האוהדים המסור שלה. לכל משחק ביורו, התייצבו אלפי אוהדים שהנהיגו יחד עם שחקני הנבחרת "מחיאת-כף ויקינגית", שהפכה לתופעה ויראלית והתגבשה למסורת יפהפייה ומרגשת.

למשחק שמינית הגמר ביורו 2016 מול אנגליה הגיעו כמעט 30 אלף אוהדים, מתוך אוכלוסייה המונה 340 אלף נפשות בלבד - כמעט 10 אחוז מהאוכלוסייה (!), לרבע הגמר הגיעו 20 אלף אוהדים ומהבית באיסלנד, צפו דרך הטלוויזיה 99.8% מהאוכלוסייה, שזה אומר בעצם - כולם, מלבד 650 אנשים.

כעת, לאחר שעשתה את הבלתי יאמן, נראה שרחובות איסלנד יישארו שוממים מאי פעם, כי עשרות אלפי אוהדים נרגשים צפויים ללוות את העולה החדשה במשחקיה. ולאחר בטירוף ביורו - ניתן רק לדמיין כמה איסלנדים מתכננים לארוז תיק וללוות את הנבחרת ברוסיה. עכשיו רק נשאר לשאול - מי נשאר לשמור על הבית?