הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מציל חיים: כל הנהלים ל-Fan ID וכרטיסים למונדיאל

עדיין לא עשיתם fan ID? רכשתם כרטיס מספסר? לא קיבלתם את הכרטיסים בדואר? כן קיבלתם כרטיסים אבל עם שם אחר? רגע לפני שריקת הפתיחה, המדריך שיעשה לכם סדר

גיל לוין
גיל לוין  11.06.18 - 11:35

ימים ספורים לאירוע הפתיחה של מופע הכדורגל הנוצץ בעולם ולפי ההערכות כעשרת אלפים ישראלים צפויים להתייצב במדינה העצומה לחגיגת מונדיאל של חודש ימים. אם גם אתם נכללים בין אותם ברי מזל שמתכננים להיות שם כשזה קורה, סביר להניח שכבר הספקתם להסתבך עם שלל הבירוקרטיות שפיפ"א, בשיתוף עם המארחת הרוסית, ארגנו לאורחי הטורניר. עדיין לא עשיתם fan ID? רכשתם כרטיס מספסר? לא קיבלתם את הכרטיסים בדואר? כן קיבלתם את הכרטיסים אבל עם שם אחר? הכתבה הזו בשבילכם. רגע לפני שריקת הפתיחה החלטנו לעשות לכם סדר - שלא תשמעו את שריקת הפתיחה מבחוץ.

עוד כתבות שיכולות להפוך לכם את המסע לקל יותר:

מה אני צריך כדי להיכנס לאצטדיון?
ע"פ נהלי פיפ"א, על מנת להיכנס לאצטדיונים ול-Fan Zone, יש להציג דרכון ותעודת Fan ID תואמים וכרטיס כניסה חוקי למשחק.

יש לי כרטיסים ואחד החברים שלי לא יכול להגיע, האם אני יכול לשנות את שם האורח?
בכל רכישת כרטיסים באתר פיפ"א מוגדר "המזמין" ו"אורחים", המזמין הוא רוכש הכרטיסים, על שמו בוצעה ההזמנה, שם המזמין ושמות אורחיו יוטבעו על גבי הכרטיסים שיונפקו. קיימת אפשרות לבצע שינויים בשמות האורחים המוטבעים, אך אין אפשרות לשנות את שם המזמין. שינויים יתבצעו דרך "האזור האישי" באתר פיפ"א ויתקבלו עד 3 ימים לפני מועד המשחק.

קניתי כרטיס יד שניה (ספסרות) / קיבלתי כרטיס מחבר, והשם שלי לא מוטבע על גבי הכרטיס - האם אני בבעיה?
על אף שפיפ"א מאפשרת את שינוי שמות האורחים שעל גבי הכרטיס, ע"פ כל ההנחיות באתר הארגון - הדרישה לכניסה לאצטדיון היא הצגת Fan ID ודרכון זהים, לצד כרטיס כניסה חוקי. אין כל דרישה ספציפית להתאמה בין שם הרוכש המוטבע על הכרטיס ובין ה-Fan ID. והסיכוי או היכולת לאכוף התאמה כזו, היא אפסית. לכן, כל עוד ברשותכם תעודת אוהד וכרטיס כניסה תקינים – אין לכם סיבה לחשוש.

רגע, מה זה Fan ID?
מסיבות ביטחוניות מטעם ממשלת רוסיה וכחלק ממאבקי פיפ"א בספסרות, הוחלט כי על כל אדם המתכנן לקחת חלק בטורניר, להוציא תעודת אוהד - תעודה מזהה המונפקת באתר פיפ"א ומשמשת כמעין "אישור על רכישה הוגנת". התעודה היא אישית, אינה ניתנת להעברה ועל כל אוהד לקחת אותה איתו בצירוף דרכון וכרטיסי הכניסה לכל משחק. מלבד כניסה לאצטדיונים – התעודה מאפשרת גם כניסה חופשית ל-Fan Zone, מקלה על הליכי הכניסה לרוסיה ומאפשרת נסיעה חופשית בתחבורה הציבורית במדינה.

איך מוציאים Fan ID?
את התעודה מנפיקים בהרשמה קצרצרה כאן, בעזרת הזנת קוד ההרשמה שקיבלתם מפיפ"א בעת רכישת הכרטיס. לאחר הזנת פרטי האוהד, תתבקשו לצרף תמונה שתודפס על גבי התעודה. שימו לב - התמונה צריכה להיות עדכנית, מוארת ועל רקע לבן, הצילום ייעשה ללא אקססוריז (כמו משקפיים, כיסוי ראש וכו'), בפנים חתומות (פה סגור) ובמבט ישיר למצלמה. במידה והתמונה עמדה בדרישות, יתקבל אישור מיד לאחר טעינתה.

אין לי כרטיס כניסה, האם אני עדיין יכול להוציא תעודת Fan ID?
כן ולא, פיפ"א מאפשרת רק לאוהדים בעלי כרטיס את האפשרות להנפיק Fan ID ולהשתתף בקרנבל של רוסיה, אך הניסיון לימד שכל קוד אימות של כל כרטיס מסוגל להנפיק יותר מתעודת אוהד אחת, כך ששימוש בקוד הרשמה של חבר, יכול להנפיק לכם תעודה נוספת.

רכשתי כרטיסים והם עדיין לא הגיעו / הנפקתי Fan ID והתעודה עדיין לא הגיעה!
אין טעם לפאניקה, ניתן לאסוף את הכרטיסים ואת התעודה משלל נקודות האיסוף הפזורות ברוסיה:
כאן תמצאו את נקודות האיסוף לכרטיסים
כאן תמצאו את נקודות האיסוף ל-Fan ID

אין לי כרטיס או Fan ID, האם בכל זאת כדאי לי לקחת טיסה לרוסיה ולנסות לרכוש כרטיסים בכניסה לאצטדיונים?
אי אפשר להיכנס ללא תעודת אוהד!!! כל עוד אין ברשותכם התעודה, לא תוכלו לבלות ב-Fan Zone וודאי שלא להיכנס לאצטדיונים. במידה ואתם מתכננים להגיע לאזור מספיק זמן לפני המשחק עליו אתם חולמים, לרכוש שם כרטיס ולבצע הרשמה ל-Fan ID, במידה ותהיה תקינה - אולי תצליחו להיכנס. אנחנו היינו מוותרים על ההרפתקה.

מי תניף את גביע העולם במוסקבה? הצביעו בסקר