הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טוטנהאם לא תפתח את העונה באצטדיון החדש

לא רק בלומפילד: בגלל עיכוב בבנייה - טקס חניכת "אצטדיון טוטנהאם החדש" יידחה ל-15 בספטמבר וייערך בסימן מהומות 2011

גיל לוין
גיל לוין  31.07.18 - 16:52
תחילת כתבה

מזה שנתיים ארוכות שאוהדי התרנגולים סופרים את השניות לאחור לתחילת עונת 2018/19 - אותה היו אמורים לפתוח ב"אצטדיון טוטנהאם החדש". אך ציפיות לחוד ומציאות לחוד, ומפאת עיכוב בבנייה, ייאלצו האוהדים להמתין עד ה-15 בספטמבר למשחק הבית מול ליברפול. משמעות הדבר היא שמשחק הבית הראשון של הקבוצה בליגה (נגד פולהאם, ב-18 באוגוסט), ייערך בוומבלי.

טקס פתיחת האצטדיון שיתקיים בכמעט חודש איחור מהזמן שיועד, ייערך בסימן "מהומות 2011" - מחאה שהחלה בעקבות מותו של מארק דוגן, אזרח שנורה ע"י המשטרה (במה שהאזרחים קראו לו "משפט שדה"), והתפתחה למהומות חריפות שכללו אלימות, בזיזה והצתות ברחבי לונדון ואנגליה כולה. שכונת טוטנהאם היוותה מוקד המהומות והאצטדיון החדש הוקם על חורבותיהם של חנויות ובתי עסק שנשרפו וננטשו לפני כ-7 שנים. כעת, המועדון מקווה להאיר את השכונה ולהפיח בה תקווה מחודשת.

וויט הארט ליין שימש את התרנגולים מאז ייסודו ב-1899, בשכונת טוטנהאם שברובע הארינגיי בצפון לונדון. במאי 2017 נהרס האצטדיון הישן לטובת בניית מתחם חדש, משודרג ומורחב על חורבותיו ואזורו. בעונה החולפת השתמשה הקבוצה באצטדיון הלאומי, וומבלי, איתו גם שברה את שיא הצופים בפרמייר ליג - כשלמשחק מול ליברפול, באוקטובר 2017, פקד את האצטדיון מספר שיא של 80,824 אוהדים.