הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נייר טואלט וסלרי: הדברים שנאסרו בליגה האנגלית

ליציעים בבריטניה חוקים משלהם. רגע לפני שאתם ממריאים לממלכה המאוחדת, קבלו את עשרת הפריטים ההזויים ביותר שנאסרו במגרשי הפרמייר-ליג. מסלרי ועד פירות מתנפחים

גיל לוין
גיל לוין  21.08.18 - 13:05

הליגה האנגלית רק התחילה, אך כבר המחזור הראשון והשני סיפקו לנו משחקים עוצרי נשימה ומרגשים. סיטי כיסחה 1:6 את האדרספילד, ליברפול השאירה אבק לווסטהאם עם 0:4 וברייטון רשמה סנסציה על מנצ'סטר יונייטד עם 2:3. עם כדורגל כזה, רק מן הראוי שתקומו מהספה, תארזו מזוודה ותטוסו לצפות בטירוף מקרוב.

רגע לפני שאתם יוצאים לצפות במשחק, כאחד האוהדים בממלכה המאוחדת, כדאי שתדעו שליציעים הבריטים חוקים משלהם. דירגנו לכם את עשרת הפריטים ההזויים ביותר שנאסרו במגרשי הפרמייר ליג והסיפורים שמאחורי החוק. מנייר טואלט, דרך סלרי ועד פירות מתנפחים. רשימת הדברים שכדאי שתשאירו בבית.

10 - מקלות סלפי

מקלות הסלפי נחשבים לפריט חובה עבור כל אוהד, או יותר נכון תייר, שהגיע לספוג קצת אווירה ועל הדרך להוציא את העיניים לחבר'ה שבבית. בפרמייר ליג הבינו מהר מאוד שהטרנד עלול להוות בעיות ביציע, בעיקר בזמן חגיגות שערים. מה גם, שמקל הסלפי הוא בכל זאת מקל, והתקנות אוסרות על הכנסת כל חפץ שיכול לשמש כנשק, או עלול לפגוע בביטחון הציבור.


9 - פקקי בקבוק

זריקת החפצים לכיוון המגרש והשחקנים, הפכה מנהג כמעט קבוע בקרב אוהדי כדורגל חמומי מוח. ועם הגיון בריא, אתם ודאי יכולים להבין מדוע פקק הבקבוק יהיה מסוכן יותר מבקבוק הפלסטיק עצמו. אגב, לא מעט אצטדיונים בפרמייר ליג הגדילו לאסור הכנסת בקבוקים ופחיות בכלל.


8 - מטריות

הכנסת המטריות אסורה בכל אחד מאצטדיוני הליגה האנגלית, שכן, גם מטריה עלולה לשמש כנשק בעת תקריות אלימות (ראו ערך "מקלות סלפי"). הבעיה מתחילה, כשלא כל היציעים שבליגה זכו לקורת גג. מה שאומר שבימים הגשומים הרבים שבאנגליה, נאלצים האוהדים לספוג את הגשם. ככה זה בפרמייר ליג, מעדיפים אוהדים מעט חולים, מאשר עם רגליים שבורות.

7 - כדורי חוף

אי שם ב-2009, בעיצומו של משחק בין ליברפול וסנדרלנד (כיום בליגה השלישית), כדור-חוף צבעוני ומתנפח, נזרק לכר הדשא ומהר מאוד הפך למעורב בשער ניצחון לטובת סנדרלנד. מקרה שנתן למקבלי ההחלטות בפרמייר ליג סיבה מספיק טובה לאסור במפורש את הכנסתם של כדורי החוף למגרשים.


6 - וובוזלה

נו, אותה חצוצרת פלסטיק בלתי נסבלת ממונדיאל 2010, זוכרים? הרעש האיום מגביע העולם, גרם לכל גופי הכדורגל בתבל להחרים לעזאזל את הכלי המתועב. וטוב שכך.


5 - עגלות

עגלות (לזאטוטים) התגלו כאחת הסיבות לעיכובים בכניסה לאצטדיון, מה גם, שאין מקום הגיוני לאחסן אותן ביציעים. אם אתם מתכננים להגיע עם הקטנים לאצטדיון, כנראה שתתבקשו להושיב אותם על הברכיים, או לרכוש להם כרטיס במידה והם כבר גדולים מספיק.

4 - נייר טואלט

אי שם במהלך שנות ה-90, גארי לינקר עשה טעות איומה כשהודה שבעיצומו של משחק בגביע העולם 1990 באיטליה, ברח לו קצת במכנסיים. אוהדי הפרמייר ליג, בתגובה החלו להעיף בכל משחק עשרות גלילי נייר טואלט אל עבר השחקן. החלוץ קיבל זאת בהומור, ההנהלה – קצת פחות. לאחר מספר חודשים שהתופעה לא נפסקה, החליטו בליגה לאסור את הכנסת גלילי נייר הטואלט ליציע. אך אל דאגה, בשירותים לעומת זאת, גלילי הנייר עדיין עומדים על קנם.


3 - סוכריות מנטה

כן, כן. אצטדיוני הליגה האנגלית אוסרים במפורש הכנסת סוכריות מנטה ליציעים, מתוך פחד שאלו ישמשו כ"קליעים" לפגיעה בשחקנים.


2 - סלרי
בשנות ה-80 אוהדי צ'לסי פיתחו מנהג משעשע והיו זורקים גבעולי סלרי אל עבר הקרן, תוך שירת שיר גס במיוחד. מקור המנהג לא ברור ויש שאומרים שאת השיר בכלל כתבו אוהדי ג'ילינגהאם, מהליגה השלישית, שבמגרשם המוזנח החל לצמוח סלרי. כך או כך, הירק נאסר באופן רשמי ב-2007, כשהדשא בסטמפורד ברידג' הוצף סלרי, עד שמשחק הגביע של הליגה השנייה שהיה אמור להיערך בו - נאלץ להידחות.


1 - פירות מתנפחים ענקיים
כן, מסתבר שבליגה האנגלית נאלצו לאסור את הפירות המתנפחים באופן מאוד מפורש, לאחר שטרנד של בננות מתנפחות כבש את היציעים בממלכה המאוחדת. התופעה המשעשעת החלה במנצ'סטר סיטי, כשאוהדי הקבוצה נהגו לנופף במהלך משחקי בית בבננות ענקיות כמחווה לאימרה ורדי, הידוע גם כאימרה "בננה", החלוץ ההונגרי משנות ה-80 (שנות השפל של התכולים).