הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טירוף אוהדים בבונדסליגה: למעלה מחצי מיליון מנויים

דורטמונד מככבת בפסגה, באיירן רושמת תפוסה מלאה באליאנץ ארנה ואפילו העולה החדשה משוויצה במספר מעורר קנאה. הבונדסליגה פורחת - כל המספרים בפנים

גיל לוין
גיל לוין  22.08.18 - 16:05

האוהדים הגרמניים סופרים את השניות לקראת פתיחת הליגה בסוף השבוע הקרוב ומספרי המנויים בליגה מעורר קנאה. לאחר גביע עולם פושר במיוחד, רבים ניבאו נסיגה באהדת הקהל הגרמני, אך הבונדסליגה פורחת יותר מתמיד. כל אחת מן הקבוצות בליגה הבכירה של גרמניה, הצליחו להשוות ואף להגדיל את מספר המנויים, הגם כך עצום, מהעונה החולפת.

חביבת הקהל לעונת 2018/19 היא דורטמונד, עם לא פחות מ-55,500 מנויים. מיד אחריה, ביריבות צמודה ואופיינית, ניצבת במקום השני שאלקה 04, שגם הפעם מצליחה למכור עד תום את המכסה שברשותה. באיירן מינכן, שיאנית האליפויות של הליגה, מילאה מראש כחצי מקיבולת האליאנץ ארנה רק במנויים, בזמן ששאר המקומות באצטדיון הביתי, נמכרו כבר מראש ככרטיסים רגילים.

טירוף האוהדים בגרמניה לא הפך נחלתם של מועדוני הפאר בלבד, וגם הקבוצות "הקטנות" שבבונדסליגה הצליחו להשוות ואפילו להגדיל את כמות המנויים שנרשמו בעונה החולפת. דוגמה מרשימה לתופעה היא דיסלדורף, העולה החדשה לליגה הבכירה, שמכרה לא פחות מ-24 אלף מנויים, כמות כפולה מאשר בעונת 2017/18.

הרשימה המלאה: