הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עד כאן: אוסטרליה הדיחה את צ'כיה ברבע

צפו: המסע של גינזבורג נקטע בהפסד 70:82 לבומרס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.09.19 - 17:36

אוסטרליה העפילה לחצי גמר מונדובאסקט 2019, לאחר שניצחה 70:82 את ננו גינזבורג וצ'כיה בשנחאי היום (רביעי). פטי מילס, שקלע 13 נקודות ברבע הראשון, קירב את הבומרס צעד נוסף לעבר גמר הטורניר. מנגד, המסע המופלא של ננו גינזברוג באליפות העולם הגיע לקצו, לאחר שהדיחו את נבחרת יוון והדהימו את כל העולם במשחק הלחימה הקבוצתי שלהם. פטריק אודה קלע 21 אצל המפסידה.

הבומרס הגיעו לרבע הגמר כשהם מלאים בביטחון ביכולתם להגיע לשלבים המכריעים של הטורניר. עם זאת, הצ'כים לא עשו להם חיים קלים והמשחק היה צמוד לגמרי עד לנקודת האמצע של הרבע השלישי. עם זאת, ברגעי ההכרעה של ההתמודדות הניסיון והבדל האיכות של האוסטרלים בא לידי ביטוי וריצה חזקה בשילוב הגנה טובה לקחו אותם לשלב חצי הגמר, בו יפגשו את ספרד שהדיחה את פולין.

מנגד, ננו גינזבורג מסיים טורניר מופלא שעבר את כל הציפיות - של חניכיו, של הקבוצות האחרות בטורניר ושל אוהדי הכדורסל בצ'כיה. גם במשחק ההדחה שלהם, נבחרת צ'כיה הציגה כדורסל לחימה איכותי בכל 40 הדקות של ההתמודדות. תומאס סטורנסקי, פטריק אודה ופאבל פומפרלה הובילו את הקלעים אצל המפסידה שיכולה להיות גאה מאד בהופעה שלה.

מהלך המשחק:
הרבע הראשון של ההתמודדות נפתח בגישושים מצד שתי הנבחרות שבעיקר התמקדו בהגנה. אוסטרליה הייתה הראשונה להתעורר ופתחה פער של 5 נקודות בנקודת האמצע של הרבע, 8:13. עם זאת, הצ'כים החלו להיכנס למשחק וסיפקו ריצה של 7 נקודות ללא מענה בדקר ליתרון ראשון 15:13. הרבע הסתיים בשיוויון 17:17, כשפטי מילס מוביל את הקלעים עם 13 נקודות.

הרבע השני המשיך את המגמה של תחילת המשחק והתאפיין בהגנות חזקות בשני הצדדים. היתרון עבר מצד לצד ורק שתי דקות לסיום המחצית האוסטרלים הצליחו לפתוח פער על הלוח כשעלו ל-28:33. המחצית הסתיימה ביתרון קטן לאוסטרלים, 30:33, כשפטי מילס ממשיך להוביל את הקלעים עם 16 נק'. מנגד, פטריק אודה בולט עם 13 נק'.

בפתיחת המחצית השנייה הנבחרות המשיכו ללכת ראש בראש והיתרון החליף ידיים ארבע פעמים בחצי הראשון של הרבע השלישי. עם זאת, כעבור חמש דקות האוסטרלים התחילו להשתחרר ועלו ליתרון שיא של 16 נקודות. בסיום הרבע השלישי התוצאה עמדה על 48:63 לאוסטרלים.

חניכיו של ננו גינזבורג עלו לרבע המכריע בסערה והסתייעו בריצה של 0:9 כדי לצמק את ההפסד לכדי 10 נקודות. עם זאת, כשנותרו חמש דקות להתמודדות, האוסטרלים המנוסים הרגיעו את ההתלהבות הצ'כית ושמרו את ההפרש על 14 נק'. עם זאת, נבחרת אוסטרליה הוכיחה את העליונות המקצועית שלה בדקות הסיום, לא איבדה את העשתונות וחתמה את המשחק בתוצאה 70:82.

חמישייה אוסטרליה: ארון ביינס, מתאו דלבדובה, ג'ו אינגלס, ג'וק לנדייל, פטי מילס
חמישייה צ'כיה: אונדריי בלבין, ירומיר בואצ'יץ', ווייטך רובאן, מרטין כריז, תומאס סטוראנסקי