הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הנבחרת נראתה כמו קבוצת קולג' בינונית"

בארה"ב ביקרו את הנציגים ומצאו אשמים בהדחה נגד צרפת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.09.19 - 23:01
תחילת כתבה

"באליפות שברגעים רבים מזכירה את פלייאוף אליפות הקולג'ים, הנבחרת האמריקאית למונדובאסקט מתאימה היטב לתפקיד הקבוצה הבינונית שמנסה בכל כוחה להפתיע את הפייבוריטית לזכייה". כך תיארו ב-ESPN את היכולת אותה הציגו חניכיו של גרג פופוביץ' לאורך ההתמודדות נגד צרפת היום (רביעי) בהפסד 79:89.

לאחר שאבק ההפתעה של הדחת נבחרת ארה"ב מאליפות העולם בכדורסל שקע, באמריקה התפנו להפנות חיצים ולמצוא אשמים בהופעה החלשה של נציגיהם לכל אורך התחרות. החל מבריחת הכוכבים, דרך בחירת הסגל ועד לאימון של הקבוצה, אף פן של "הדרים טים" של 2019 לא נשאר נקי.

עם זאת, האשם המרכזי בהפסד האמריקאי לפי הבליצ'ר ריפורט הוא דווקא צרפתי: הסנטר רודי גובר. שחקן היוטה ג'אז ניפק הופעת MVP פוטנציאלי עם 21 נקודות, 16 ריבאונדים ושלושה בלוקים, כולל אחד על חברו לקבוצה דונובן מיטשל ששם חותמת על ניצחון הטריקולור.

בנוסף, למרות שדונובן מיצ'ל וגרג פופוביץ' התייחסו בביטול לטענות כלפי השחקנים שלא הופיעו לטורניר, בארה"ב לא חסכו מהם ביקורת. לפי התקשורת המקומית היעדרותם של שחקנים בכירים כמו אנטוני דיוויס, ג'יימס הארדן וקווין לאב שמה את הנבחרת בפוזיציה בלתי אפשרית להתמודד עם שחקני NBA וותיקים ואיכותיים כמו ניקולא באטום ואוון פורנייה, להם לצעירים בסגל פשוט לא היו פתרונות במשך דקות רבות.

כמו כן, בארה"ב ישנה הבנה שמה שהיה באליפויות העולם הקודמות לא יחזור בעתיד. ההתקדמות של הכדורסל בעולם בצד העלייה בפופולריות שלו אומרת שכמות שחקני הכדורסל והאיכות שלהם במדינות שאינן ארה"ב עולה, באופן שקורא תיגר על ההגמוניה האמריקאית באליפויות הללו.

אך למרות ההפסד, המסקנה העיקרית של האמריקאים היא שהכל עדיין תלוי בראש ובראשונה ובעיקר בבחירת הסגל שלהם. הבליצ'ר ריפורט מתייחס להפסד לנבחרת צרפת כקריאת השכמה דומה לזו שהנבחרת זכתה לה ב-2006. עתה, על האמריקאים למצוא את הסגל המתאים לטוקיו 2020, שיסייע להשכיח את המבוכה ולזכיר לעולם שארה"ב היא עדיין אומת הכדורסל המובילה בעולם.