"השיחה עם אבדיה? משחק מוחות של הווריירס"

פרקינס וג'פרסון הנמיכו ציפיות: "לא יקרה. ווייזמן ייבחר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.10.20 - 15:38
תחילת כתבה

השם של דני אבדיה ממשיך לתפוס תאוצה מעבר לים. אחרי שאתר ה-NBA הרשמי פרסם כתבה מעמיקה בה בחנו את ההתאמה שלו לקבוצות שצפויות להילחם עליו בדראפט הקרב ובא, היהלום הישראלי סימן עוד ׳וי׳ בדרך לפסגה.

במהלך התוכנית ״The Jump”, מטעם ESPN, צמד שחקני העבר ופרשני ההווה, ריצ׳רד ג׳פרסון וקנדריק פרקינס, התייחסו לאותה ידיעה רועשת שגולדן סטייט ״עפה״ על אבדיה אחרי הפגישה איתו.

״זה לא אומר כלום״, טען פרקינס. ״אתם יודעים למה? כי הווריירס הולכים לבחור את ג׳יימס ווייזמן. זאת העמדה שהם צריכים, הם צריכים סנטר. יכול להיות שאבדיה באמת הרשים אותם, אבל ככה זה עם בוב מאיירס (הג׳נרל מנג׳ר של גולדן סטייט). תראו, בוב היה הסוכן שלי ואני יודע איך הוא מתנהל. הוא משחק את משחקי המוחות האלה ואומר שהוא התלהב מאבדיה, אבל עמוק בפנים הוא יודע שהם הולכים לבחור את ווייזמן. הוא שם בשבילם, הם חייבים לקחת אותו״.

גם כוכב העבר, ריצ'ארד ג׳פרסון, הסכים עם חברו לתוכנית: ״אני מסכים עם קנדריק על כך שלא צריך לייחס חשיבות לידיעה הזאת. אני לא מאמין שהם יבחרו מישהו שהוא לא ווייזמן, אלא אם מישהו יופיע משום מקום אבל אני לא רואה את זה קורה״.

ווייזמן, שצעיר מאבדיה בשלושה חודשים, מתנשא לגובה של 216 ס״מ ונחשב לסנטר הכי מוכשר שיש לדראפט 2020 להציע. בעונה שעברה הוא שיחק שלושה משחקים בלבד במדי מכללת ממפיס, בהם רשם ממוצעים מרשימים של 19.7 נקודות ב-77% מהשדה, 10.3 ריבאונדים ו-3 חסימות ב-23 דקות למשחק.

אם אתם שואלים את עצמכם מדוע הסנטר הצעיר שיחק כל כך מעט משחקים, הסיבה היא שהוא הושעה ל-12 משחקים מכיוון שהסכים כי אמו תקבל 11,500 דולר ממאמן המכללה, פני הארדוויי, כדי לעזור למשפחה לעבור לעיר ממפיס. ווייזמן בחר שלא לחזור לפרקט, ובמקום זאת חתם על הסכם עם סוכן כדי להתכונן לדראפט.

יש לציין שמשחקו האחרון של ווייזמן, שהיה מועמד כמעט בלעדי לבחירה הראשונה, היה בנובמבר 2019. מי שניצל זאת הוא כמובן אבדיה, שהמשיך לקשט את קלטת הביצועים שלו הודות לעובדה ששיחק עד יולי האחרון. בתוך כל הערפל הזה, שיתפזר ב-18 בנובמבר, הכישרון הישראלי יכול להתנחם בכך שאותו ניתוח עם הפנים שלו לצד ג׳פרסון ופרקינס, הועלה ליוטיוב ע״י ESPN וחצה את רף 400,000 הצופים אחרי יממה אחת בלבד.