דני אבדיה ועוד ארבעה: מי ייבחר ראשון בדראפט?

בארה"ב בחנו מי הראויים ביותר לעטר את הפסגה. היהלום הישראלי זכה למחמאות בצד ההתקפי, אך ספג ביקורת בצד ההגנתי. וגם: כמה יעלה לכם לרכוש קלף NBA שלו באיביי?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.10.20 - 14:10
תחילת כתבה

אם עד לא מזמן דני אבדיה נחשב לאחד השחקנים המובילים בדרג השני של דראפט 2020, אזי שההתעניינות מגולדן סטייט עזרה ליהלום הישראלי להשתלב כעת בדיון הבחירה הראשונה. האם מדובר בפנטזיה? ובכן, ימים יגידו, אבל בינתיים בארה"ב המשיכו לחקור מי השחקן המתאים ביותר לפסגת הדראפט - ואבדיה, תתפלאו, נותן פייט מרשים למועמדים האחרים.

בשלוחה של האתר הרשמי של הליגה הטובה בעולם, בחרו לחלק את ההתאמה לפסגת הדראפט לארבע חלקים: התקפה, הגנה, קליעה ואינטילגנציה. אבדיה - כמו גם, לאמלו בול, אנתוני אדוארדס, ג'יימס וייזמן וקיליאן הייס - נבחר להיאבק על פסגת הדראפט בשתי הקטגוריות הראשונות של הדיון, אך לא בכל הנוגע לקליעה ואינטילגנציה על הפרקט.

בצד ההתקפי, מי שסומנו כמועמדים המובילים לרשת את הבחירה הראשונה הם היהלום הישראלי, לאמלו בול, אנתוני אדוארדס וקיליאן הייס. "אבדיה מציג את עצמו יותר כיוצר משלים, אך הוא והאחרים מציגים כישורים יוצאי דופן עם הכדור. וכשמישהו מדמיין בחירת סיבוב ראשון, הוא מדמיין מישהו שייקח את מירב תשומת הלב ההתקפית בקבוצה בה ינחת".

בצד ההגנתי, החדשות הן קצת פחות טובות עבור אבדיה. "מבין הארבעה עליהם דיברנו וג'יימס וייזמן, אבדיה נראה כמו השומר הכי פחות טוב. הוא אמנם השתפר, אבל קשה לראות אותו באור חיובי בצד הזה של המגרש ב-NBA. חסרות לו הזריזות והאתלטיות".

במקביל, ההייפ סביב אבדיה בארה"ב ממשיך לצבור תאוצה - ולראייה, יצאנו לבדוק מה מחירו של קלף הפרוספקט שלו באיביי. כמובן שחיפוש מעמיק יוביל אתכם למחירים נמוכים יותר, אבל בין קלפי אבדיה שמצאנו ניתן למצוא גם קלף חתום שמחירו נאמד ב-2,500 דולר. שווה את הכסף? בעונת ה-NBA הבאה נהיה חכמים יותר.