"אני חי את החלום": החודש הגורלי בקריירה של אבדיה

19 יום לפני הדראפט, "יאהו" ליוותה את הישראלי, ניתחה את הסיכויים, וגם שמעה ממנו את התחושות: "מקווה שהקבוצה שתבחר בי, תתן לי את ההזדמנות. לחץ? אני עושה מה שאני אוהב". וגם: ההשוואה לדונצ'יץ' ("שחקן יחיד במינו"), ותמונת הסיכויים לקראת הרגע הגדול

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.10.20 - 07:38

תגיות: NBAדני אבדיה

תחילת כתבה

מחר יחל החודש הגורלי בקריירה של דני אבדיה: בעוד 19 ימים, בקונטיקט, יידע הכדורסלן הישראלי לאן פניו מועדות ב-NBA. כבכל דראפט, הספקולציות רוחשות - וימשיכו להיות כאלה עד שהאירוע הגדול יהיה מאחורינו. בסוף השבוע, גם כלי התקשורת בארה"ב הבחינו בפרוספקט הישראלי. "לוקה הבא? אבדיה מוכן למורשת משלו", זו הכותרת שניתנה לכתבה על אבדיה ב"יאהו ספורטס", בו ניתחו את הכישרון, ששיחק בעונה שעברה במכבי תל אביב.

"אין לנו הרבה שחקנים שהלכו לדראפט, אז בשבילי זו הזדמנות לעשות היסטוריה וזה מדהים", צוטט אבדיה בכתבה, "אבל בסופו של יום, אני רק משחק כדורסל. אני רק נהנה, אין עליי שום לחץ". בהמשך, הוא גם נדרש להשוואה - שנראית על פניו די מפוצצת - בינו לבין דונצ'יץ', מי שנחשב כבר היום לאחד הכוכבים בליגה הטובה בעולם. "לוקה הוא יחיד במינו", אמר אבדיה, "מה שהוא עשה בשנתיים האחרונות זה יוצא מן הכלל. זו גם היתה הצהרה, שה-NBA היא ליגה בינלאומית. אני רוצה לבנות את המורשת שלי, להראות מה אני מסוגל לתת".

ומה עם שאלת המפתח, לאן אבדיה יילך? שם ציינו כמה מהחשודות המיידיות, ע"פ הדיווחים האחרונים: "גולדן סטייט, שארלוט, שיקגו וקליבלנד ללא ספק יגיעו לאטלנטה על מנת לחזות באבדיה. כל אחת מהן גם עקבה אחריו בשבעת החודשים האחרונים, אבל תצפה בו מקרוב כדי לראות את ההתקדמות שלו". אבדיה עצמו מוסיף: "אני אשמח להראות לקבוצות איזה סוג של מתחרה (competitor) אני. אני רוצה להראות להם את מה שאני מסוגל לעשות, ואז נראה לאן מתקדמים".

בכתבה ציינו גם את הייחודיות שבדראפט 2020: העובדה שהוא לא ייערך פרונטלית (אבדיה לא יעמוד לצידו של הקומישינר, אדם סילבר), וגם העובדה שאין פוטנציאל ברור למקום הראשון. "כל העשירייה הראשונה פתוחה לחלוטין", נאמר שם, ואבדיה אפילו קצת מאוכזב: "עבדנו כל כך קשה כדי שיגידו את השם שלנו בחדר הגדול, עם כל החוויה", הוא מודה, "אבל דראפט הוא דראפט, ואם נבחרת לשחק בליגה הזאת, אתה יכול להתרגש. אני חי את החלום", הוא מסכם, "אני כאן בארה"ב, עושה את הדבר שאני אוהב. אני מקווה שהקבוצה שתבחר בי תאמין בי ותתן לי הזדמנות. ואני אמשיך לעבוד קשה כדי לממש את הפוטנציאל. הכל יהיה בסדר".