ההמתנה, ההודעה והטלפון: מה שעבר על אבדיה בלילה

הבחירה של שיקאגו ("גרמה לאי נוחות"), ההודעות שהתחילו להגיע ("הבנו שאם הוא יהיה פנוי, הוויזארדס יבחרו בו") והשיחות מה-GM, מהנשיא ומהמאמן, שחיכו לשעות הקטנות של הלילה. מתן סימנטוב, סוכנו של דני אבדיה ומהאנשים הקרובים אליו, בראיון ל"5 באוויר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.20 - 21:00
תחילת כתבה

לאחר לילה מלא בהתרגשות וללא שעות שינה דני אבדיה ופמלייתו מתחילים לעכל את גודל ההישג של הישראלי, שנבחר במקום ה-9 בדראפט ה-NBA. היום (חמישי) סוכנו של הכוכב, מתן סימנטוב התפנה כדי לדבר על ההתרחשויות מאחורי הקלעים וגם על התוכניות לעתיד הקרוב.

"מי יכול להתאושש? המציאות חזקה מאיתנו, אני לא עצמתי עין, אנחנו מרחפים", סימנטוב סיפר באושר, "הטלפונים, וגם הפרגון מהתקשורת זה משאיר אותך עם הרגליים על הקרקע". הסוכן גם התייחס ללו"ז הצפוף של אבדיה, שייפרד לארה"ב בקרוב מאוד: "כנראה שנטוס הלילה. יש לו לו"ז מאוד צפוף עם התקשורת שם, מסיבות עיתונאים, אין זמן לבזבז בסיפור הזה. עוד מעט מתחילים אימונים".

"אנחנו ידענו פחות או יותר איפה המקום שלנו, איפה אנחנו מתחילים. זה לא סוד שהבחירה של שיקגו גרמה לאי נוחות, אבל ברגע שכשאנחנו עולים בסולם, ידענו מה יהיה", סימנטוב דיבר על המתח שלפני הבחירה, "הוויזארדס לא חשבו שדני יגיע, אבל תוך כדי הדראפט היה לנו מנוע בארה"ב, השותף, ואנחנו הסתנכרנו. ידענו ונערכנו שהאופציה מונחת, ואם נגיע לשם אין סיכוי שנעבור את זה"

"וושינגטון זה ארגון מצוין, אבל אני רוצה להגיד משהו - כשאנחנו הבנו שהם בתמונה, והם רוצים, זה נתן לנו רוח גבית, כשקבוצה רוצה אותך זה מאוד חשוב. אחרי השיחה שלדני היתה עם הנשיא והג'נרל מנג'ר, זה גרם לו להבין שהוא מגיע לארגון שצמא לזה שהוא יגיע. ידענו שלא נרד מבחירה 9. בירכו אותנו עוד לפני הבחירה, דאגנו שאת ההתרגשות נשאיר לדני, דענו שאנחנו הולכים לשם".

סימנטוב ניצל את ההזדמנות כדי לברך גם את ים מדר, שנבחר ע"י בוסטון במקום ה-47: "היה לילה מדהים לספורט הישראלי, שני חבר'ה צעירים שנבחרו לליגה הטובה בעולם. שניהם ראויים, שאפו להפועל על מה שהם עושים עם ים. בירכתי את ים, שניהם מאוד ראויים וייצגו אותנו בכבוד. אנחנו מייצרים דור של שחקנים, אני מקווה ששאר החבר'ה מנבחרת העתודה יצמחו להיות שחקנים מובילים. זה היה ערב היסטורי".

"הגישה האמריקאית היא לקחת את דני, בגלל הפוטנציאל שלו, בגלל התקרה הגבוהה שלו", סימנטוב אופטימי למדי לגבי עתידו של היהלום, "המטרה היא לבנות אותו בתור פרנצ'ייז פלייר בארגון הזה. לא מצפים ממנו לקלוע מחר 30 נקודות, אבל הרעיון הוא בתפיסה האמריקאית - ואנחנו מכירים שחקנים שנרכשו בגלל הפוטנציאל. מאמינים שאבדיה שחקן גדול והוא יכול לעזור לקבוצה להתפתח".

הסוכן גם חשף, שהם לא גילו לאבדיה מי תקח אותו למרות שידעו זאת כמה דקות לפני: "אני חשבתי שראוי שדני יחווה את הבחירה בצורה מפתיעה, זה רגע שהוא לא ישכח לעולם. להכין אותו היה פוגע בחוויה. אנחנו ידענו כבר בחירה או שתיים לפני, לאן זה הולך. היה קליבלנד והיה אטלנטה, זה מגיע מזה שהיינו שם, וזה חלק מהחודשים האחרונים. אני מעריך שאני אסע על מנת להכין לדני את הקרקע, הוא ייכנס לבועה של טרום עונה, אני אסע לתקופה קצרה, כדי לוודא שיהיה לו לאן לחזור. ב-22 בדצמבר מתחילים, אנחנו מתרגשים".

"גם בעוד מיליון שנה לא חשבנו שתגיע" - ההתרגשות בוויזארדס

טומי שפארד, שמונה לג'נרל מנג'ר של המועדון בשנה שעברה, התייחס גם הוא לרגע הבחירה: "אנחנו שמחים שאבדיה נפל למקום התשיעי. הוא עמד בכל הקריטריונים שלנו". שפרד, אגב, ידוע בחיבה שלו לשחקנים אירופיים ובינלאומיים, ובוושינגטון טוענים שהוא עקב אחריו היהלום מאז שהיה בן 16. "גם בעוד מיליון שנה לא חשבנו שתגיע" אמר לאבדיה בשיחת הטלפון.

מאמן הקבוצה, סקוט ברוקס,  תיאר את רגע הבחירה, מצדו של שפארד: "הוא כל כך התלהב, אהבתי את זה. מרוב התרגשות הוא רץ כאילו הוא קרל לואיס שרץ 100 מטר ב-9.3 שניות. ההתלהבות שלו מאבדיה גרמה גם לי להתלהב ככה".

"הוא יהפוך את האימונים והמשחקים שלנו לטובים יותר. הזריקה שלו מ-3 השתפרה והיא תשתפר עוד יותר. הוא מוסר טוב ותוקף את הסל בעצמה. יש לו הרבה ניסיון ביחס לגילו, אבא שלו גם עזר לו כמאמן. אני אוהב את הקשיחות והרגש שהוא מביא למגרש".

ברוקס אמנם השאיר את שיחת הטלפון לשפרד, אך התייחס לרצון לפגוש כבר את הבחירה מספר 9 של קבוצתו: "מאוחר בישראל, אבל אני מחכה לדבר איתו בטלפון, לפגוש אותו במגרש האימונים. השחקנים נרגשים לצרף שחקן איכותי לקבוצה. אין נוסחה להצלחה חוץ מעבודה קשה. אני בטוח שהאוהדים יאהבו אותו".