אבדיה: "אוהב שיש ציפיות, ידעתי תמיד לעמוד בהן"

שבוע אחרי שנבחר במקום התשיעי בדראפט, היהלום המריא הלילה לארה"ב כדי להצטרף לוושינגטון וויזארדס: "מקווה להגשים את כל החלומות". וגם: יש תאריך להופעת הבכורה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  27.11.20 - 23:26

תגיות: NBAדני אבדיה

תחילת כתבה

כשבוע אחרי שנבחר במקום התשיעי בדראפט על ידי וושינגטון וויזארדס, ואחרי שזכה לטקס פרידה צנוע במשחק הבית של מכבי תל אביב מול מילאנו, דני אבדיה התייצב הערב (שישי) בנמל התעופה בן גוריון - על מנת להפוך את חלום ה-NBA לקרוב מעט עוד יותר. היהלום הישראלי ייצא לארצות הברית, לקראת פתיחת האימונים של קבוצתו החדשה - פחות מחודש לפני תחילת עונת המשחקים 2020/21.

מלווה בהוריו ובסוכנו מתן סימנטוב, אבדיה נהנה מקבלת פנים בנתב"ג גם של כלי התקשורת, שביקשו לשמוע ממנו על התחושות רגע לפני שהקריירה החדשה קורמת עור וגידים. אבדיה, כידוע, הפך לישראלי שנבחר הכי גבוה אי פעם בדראפט ה-NBA, והוא עתיד להפוך בקרוב מאוד לישראלי השלישי שמשחק בליגת הכדורסל הטובה בעולם, אחרי עומרי כספי וגל מקל. אגב, יחד עם אבדיה יצאו לארה"ב גם אימו שרון, סוכנו וכן מאמנו האישי וליקו פרוביץ'.

"יש שני צדדים לסיפור הזה", פתח אבדיה את דבריו לקראת ההמראה, ופירט: "דבר ראשון - ההתרגשות אדירה, אני הולך למסע חדש, נפלא, לייצג את המדינה בכבוד, אני באמת מתרגש מאוד. מצד שני, זה לא קל לעזוב את המקום שגדלת בו, את המועדון שגדלת בו, את החברים, את המשפחה. יחד עם זאת, אני מאמין שהכל ישתלם והכל לטובה. אני בראש חיובי ומקווה לעשות כמה שיותר טוב"

כשנשאל מה למד בזמן המועט על קבוצתו החדשה, סיפר: "הבנתי שזה מועדון שמאוד מאוד אכפת לו מהשחקנים שלו. כמות הפרגונים שקיבלתי בשבוע הזה מכל הארגון היא אדירה. הם באמת אוהבים אותי. אני מקווה להגיע איתם להישגים מדהימים. חוצמזה, אני חושב שנהיה קבוצה טובה מאוד, שנתפתח להיות טובים מאוד, שנשתפר כל הזמן. אני מקווה להגשים את כל החלומות".

אולי יותר מכל ספורטאי ישראלי אחר אי פעם - עד כדי כך - על הכתפיים של אבדיה ציפיות אדירות. ככה זה כשאתה לא עוד שחקן שעובר ל-NBA, אלא מגיע כבחירת-לוטרי, במעמד של כוכב-עולה. היהלום התייחס לנושא זה והבהיר בביטחון: "אני אוהב את זה שיש ממני ציפיות, זה אומר שלאנשים אכפת. מבחינתי אין עליי לחץ. עם ישראל הוא העם הכי טוב שיש ואני יודע שכולם מאחורי. אין לי שום סיבה לחשוש מכל הציפיות, זו לא הפעם הראשונה שאני מתמודד איתן ואני אעמוד בהן גם עכשיו".

ולאיזה רגע הוא הכי מחכה עם הגעתו לארצות הברית? "לפגוש את הקבוצה, להיכנס לתוך המערכת. להכיר את השחקנים שבעצם החלום שלי היה לפגוש אותם ופתאום אני איתם על אותו פרקט. זה מטורף", סיכם אבדיה.

בתוך כך, ה-NBA פירסמה הלילה את לוז הזמנים המלא למשחקי טרום-העונה. ההזדמנות הראשונה של אבדיה לקיים את הופעת הבכורה הלא-רשמית, תיערך ב-13 בדצמבר, אז וושינגטון תפגוש את ברוקלין. ב-17.12 תתמודד וושינגטון נגד דטרויט ויומיים מאוחר יותר תשחק מול שוב נגד הפיסטונס. כעבור שלושה ימים נוספים, ב-22.12, תצא לדרך העונה הסדירה.

עוד לפני הטיסה לארה"ב, הרב יעקב גלויברמן העניק לדני אבדיה ברכה, ודולר מהרבי מליובאוויטש, וספר תהילים להצלחתו בקבוצת וושינגטון. השחקן התרגש והודה על הברכה.