היכון, הכן, צא: מה שמחכה לאבדיה בארה"ב

הצוות שנסע, המפגש הקבוצתי הראשון ומשחק הפתיחה מול אמארה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.11.20 - 08:28
תחילת כתבה

אחרי שהקרנבל סביב בחירתו של דני אבדיה בדראפט ה-NBA התמוסס מעט, ובבוקר שלאחר ההמראה לוושינגטון, לוח הזמנים שמצפה ליהלום הישראלי מתחיל להתבהר. מהצוות שהצטרף לנסיעה הראשונה, דרך מחנות האימונים ולו"ז הקורונה ועד למשחק הראשון בליגה הטובה בעולם.

אבדיה, שהספיק להיפרד מחבריו ומשפחתו בשבוע האחרון, המריא יחד עם אימון שרון, סוכנו מתן סימנטוב ומאמנו האישי וליקו פרוביץ' לשדה התעופה שבניוארק ומשם ימשיך לוושינגטון הבירה. לפי התכנית, פרוביץ' אמור להיות זה שיחבור לאבדיה בעונה הראשונה מעבר לים, כאשר בחודשים הראשונים אמו תשהה שם גם כן. אביו של דני, זופי אבדיה, יישאר בישראל בשלב זה.

הפורוורד, שערך בדיקת קורונה בימים האחרונים לפיה הורשה להמריא לארה"ב, יצטרף לחבריו החדשים בוושינגטון לקראת פתיחת מחנות קדם העונה שאמורים להתחיל בשלישי. תחילה, האימונים יוגבלו לארבעה שחקנים וארבעה אנשי צוות בלבד, מכורח ההנחיות הנוקשות של הליגה. כל המשתתפים נדרשים להציג שלושה בדיקות קורונה שליליות. המפגש הקבוצתי הראשון המלא של אבדיה יתקיים ב-6 בדצמבר, כך על פי הדיווחים.

בינתיים, בארה"ב פירסמו את לוח הזמנים למשחקי ההכנה שיחלו ב-11 בדצמבר בפלורידה. לאבדיה ולוויזארדס מצפה התחלה לא פשוטה, כשייפגשו ב-13 בדצמבר את ברוקלין נטס של קווין דוראנט, קיירי ארווינג, סטיב נאש והמנטור מהעונה שעברה, אמארה סטודמאייר. משחק ההכנה הבא יהיה מול דטרויט, ששמה נקשר עם טרייד אופציונלי עבור ג'ון וול, ארבעה ימים מאוחר יותר (19 בדצמבר). שלושה ימים לאחר מכן, הליגה תיפתח עם דרבי חגיגי בין הלייקרס והקליפרס.

"יש שני צדדים לסיפור הזה", אמר אבדיה אמש לפני ההמראה, ופירט: "דבר ראשון - ההתרגשות אדירה, אני הולך למסע חדש, נפלא, לייצג את המדינה בכבוד, אני באמת מתרגש מאוד. מצד שני, זה לא קל לעזוב את המקום שגדלת בו, את המועדון שגדלת בו, את החברים, את המשפחה. יחד עם זאת, אני מאמין שהכל ישתלם והכל לטובה. אני בראש חיובי ומקווה לעשות כמה שיותר טוב".