"הישראלי הכישרוני אי פעם": אבדיה ישתלב ב-NBA?

מהגיוס לצה''ל ועד מחאת השחורים. דני מסקרן את וושינגטון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.11.20 - 12:53
תחילת כתבה

וושינגטון פוסט, אחד העיתונים המוכרים והמכובדים ביותר בארה"ב ערך כתבת פרופיל מקיפה על הפרוספקט החדש שהגיע לעיר - דני אבדיה. הבחירה מספר 9 בדראפט כונה: "השחקן הישראלי הכישרוני בהיסטוריה", אך באותה נשימה נשאלה השאלה האם הוא יצליח בכלל בליגה הטובה בעולם?

לאחר הבחירה אבדיה שב לפרקט כדי להמשיך להתאמן על הקליעות שלו יחד עם המאמן האישי שלו, וליקו פרוביץ'. "אני רוצה שהוא יפרד מכל עמדה כמו שצריך", אמר פרוביץ' שדרש מאבדיה לזרוק מכל נקודה במגרש.

הכתב שהגיע ממערכת הוושינגטון פוסט סיפר על השאלות ששאל אותו אבדיה, ימים ספורים לפני הטיסה לארה"ב. "האולם גדול יותר באופן משמעותי נכון? גם רועש יותר?" הישראלי התעניין גם בחיים בעיר, במסעדות.

הכתב האמריקאי מנגד, התעניין בגיוס של אבדיה לצה''ל, שמצידו סיפר: "שיחררו אותי מכל מיני מכשולים ודברים, אבל כן החזקתי נשק ובשבילי להיות חלק מצה''ל זה כבוד גדול".

אבל מעבר למדי הזית, אבדיה התבקש לדבר על התחושות מההגעה לנוכח תנועת "Black lives matter": "אני מגיע ל-NBA כדי להנות, לייצג את המדינה שלי ולשחק כדורסל. אני לא בן אדם פוליטי. אני תומך בשחקנים ומבין את הסיטואציה, אבל אני לא נכנס לזה. אין לי ממש דעה".

הכתבה הסתיימה במעין מבט לעתיד מעיניו של הישראלי: "אבדיה אמר שהוא מוכן לכל אתגר שיבוא לפניו: ההתבגרות, הלחץ, השאלות. הוא עבד על זה קשה בחייו הצעירים והוא לא יכול לחכות להגיע כבר ל-NBA".