"מקווה שתשלימו שעות שינה. יש לכם תמיד מקום מיוחד בלב שלי"

צפו: היהלום הוצג לתקשורת בוושינגטון, שלח מסר לישראלים, וסיפר: "מחכה לפגוש את לוקה דונצ'יץ'"

יואב מודעי
יואב מודעי  02.12.20 - 21:47
תחילת כתבה

הפסטיבל נמשך. אחרי שהמאמן סקוט ברוקס שיבח את הכוכב הישראלי אמש (שלישי), היום הגיע תורו של דני אבדיה בכבודו ובעצמו לערוך את מסיבת העיתונאים הראשונה שלו על אדמת וושינגטון. עוד לפני המיקרופונים, אבדיה הצטלם כשהוא לובש את המדים של הוויזארדס בפעם הראשונה. בראשון הבא (13.12), הוא יערוך את הופעת הבכורה הלא רשמית עם המדים הללו נגד קווין דוראנט וברוקלין.

תחילה, אבדיה נשאל על התרשמותו מהעיר לאחר ימים בודדים בה וסיפר: "העיר יפיפייה. האנשים מאוד נחמדים. אני פה כדי לשחק כדורסל, אז אני מאוד נרגש". השאלה הבאה, באופן טבעי, כבר הייתה על כדורסל. אבדיה התבקש לענות איפה היה רוצה לקבל את הכדור כשהמשחק צמוד ושניות בודדות על השעון - והגיב: "איפה שיהיה חלל פתוח, לשם אני אלך. בלי קשר, אני קורא את המשחק, יש לי את ה-IQ. אני אקרא את המהלך ולפי זה אחליט אם למסור או לזרוק".

 על ההבדלים בין היורוליג ל-NBA מבחינת סגנון המשחק אמר: "אני חושב שההבדל הגדול הוא בקצב המשחק. ב-NBA יש יותר פוזשנים, יותר נקודות, כמובן שגם משחקים 48 דקות במקום 40. בכללי, זו הליגה הטובה בעולם, עם השחקנים הטובים בעולם, אז היא מיוחדת מאוד". אבדיה נשאל אם יצא לו ליצור קשר עם שני הכוכבים הגדולים של הקבוצה, ג'ון וול ובראדלי ביל, וענה: "לא יצא לנו לדבר יותר מדי, רק כמה מילים, אבל אני יכול להגיד שאפשר לראות שהם אנשים נהדרים, עם אנרגיה טובה. אני מאוד מתרגש".

מאמנו החדש של אבדיה, סקוט ברוקס, סיפר כי הישראלי צפוי להתמודד מול טרוי בראון ג'וניור ואיסק בונגה על תפקיד הסמול-פורוורד הפותח. אבדיה התייחס לכך ושמר על ג'נטלמניות: "אני מכבד את כל השחקנים פה, ואני רק רוצה לעבוד קשה ולהיות הדני הכי טוב שאני יכול להיות. אם אתחיל בחמישייה - מדהים. אבל אני מנסה להיות שחקן קבוצתי והכי טוב לקבוצה שאפשר. אני מכבד את כולם".

אבדיה, כמובן, עומד להתמודד בליגה הטובה בעולם עם "מפלצות כדורסל" ואף יגיע הרגע שהוא יתבקש לשמור על חלק מהם. "לא אפחד לשמור על אף אחד", הדגיש הישראלי בביטחון. כשנשאל אם הוא חושב שהוא מסוגל לשמור על כל העמדות - מ-1 ועד 5 - השיב: "אני בהחלט אנסה. אני מאמין שיש לי את היכולת לעשות זאת, אבל נצטרך לחכות ולראות".

אבדיה אמנם מייצג את ישראל, אבל אביו כידוע הגיע מסרביה ועובדה זו הייתה חלק ממסיבת העיתונאים, כאשר אחד מהם שאל אותו על כמה מהשחקנים הבולטים ממדינות הבלקן שכבר נמצאים ב-NBA, כמו לוקה דונצ'יץ' וניקולה יוקיץ'. "אני מחכה בהחלט לפגוש אותם, הגענו ממקומות מאוד דומים ויהיה נחמד להעביר יחד חוויות", סיפר היהלום הישראלי והוסיף מחמאה לסלובני: "לוקה הוכיח שזה לא משנה מאיפה אתה, כל אחד יכול לעשות דברים גדולים. אני אופטימי ומקווה שגם לי תהיה דרך נהדרת משלי".

כשהתבקש להתייחס למעבר מישראל הקטנה לארצות הברית הגדולה, אבדיה הפך אמוציונלי: "גדלתי בסביבה שהייתה מאוד נוחה עבורי...ואני מבין שזו התחלה חדשה עבורי. לא היה לי קל לעזוב את החברים, את המקום שבו כולם מכירים אותי. זה קשה, אבל אני חזק יותר מזה. אני ילד קשוח. עברתי הרבה במהלך חיי. אני מוכן להכל".

"זה יחמם לי את הלב לראות ילדים ואוהדים עם הגופיות שלי. כשחקן גדול אי אפשר לבקש יותר. מעולם לא חלמתי שזה יקרה. אני מקווה שעם הגופיה שלי הם יעודדו אפילו יותר", הוסיף שחקנה החדש של וושינגטון וויזארדס וסיכם: "אני יודע שהאוהדים הישראלים יהיו מאחוריי כל הזמן. הם הטובים בעולם. המטרה שלי: להשתפר מיום ליום עד היום האחרון שלי בקריירה. גם כשאהיה בן 39 ארצה להשתפר".

לסיום, אבדיה נשאל על ידי ערוץ הספורט איך זה מרגיש שמדינה שלמה תאבד שעות "בגללו", וענה עם חיוך על הפנים: "מקווה שתשלימו שעות שינה. לא חשבתי שזה יקרה ושכל ישראל תקום באמצע הלילה בשבילי. אני יודע שכולכם מאחוריי ויש לכם מקום מיוחד בלב שלי".

עוד לפני הדברים של אבדיה, גם חברו החדש לקבוצה ויריבו ביורוליג עד לא מזמן, אנתוני גיל, הוצג לתקשורת בבירה. האמריקני, אקס חימקי מוסקבה, החמיא לבחירה מספר 9 בדראפט: "יש באבדיה אש פנימית, והיא יצאה בכל משחק יורוליג מחדש. דני מאוד מוכשר ואני כבר מחכה לשחק לצדו. הוא מעולם לא פגש זריקה שהוא לא אוהב. הוא לוקח את הזריקות שיש לו והוא קולע אותן".