"כנראה שהבעיה אצלו": מה שמדאיג בדני אבדיה

בארה"ב ניתחו: הוא לא צפה מספיק ב-NBA וזה פוגע בו בהגנה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.03.21 - 10:11

תגיות: דני אבדיה

תחילת כתבה

לצד התקופה הטובה של וושינגטון, בעיר הבירה ממשיכים לעסוק במעמדו הדועך של דני אבדיה. הרוקי, שאמור היה להיות שחקן מוביל ואף התחיל את העונה בצורה נהדרת, רשם שפל עונתי בדקות במשחק האחרון כששיחק רק 7 דקות אחרי שנקלע לבעיית עבירות.

שחקן העבר, לארי יוז, אירח בפודקאסט את פרשן המגזין "בולטס פוראבר", מאט מודרנו, וניסו להבין מה עובר על דני אבדיה. השניים מצד אחד הביעו אמון ברוקי הישראלי, אך גם הביעו ספקות לגבי היכולת שלו להסתגל לסגנון ההגנה ב-NBA, מה שגורם לו לבעיית העבירות.

"כרגע, אבדיה מרגיש כמו מישהו שיצא מהלופ, אבל זה קורה לרוקי במהלך עונה וזה טבעי", מודרנו פתח את דבריו, "כרגע, בונגה הוא האיש שאפשר לסמוך עליו בהגנה, הוא שומר טוב שעונה על הצורך של סקוט ברוקס, למרות שהקליעה שלו לא טובה. הוויזארדס מנסים לבנות לעצמם זהות הגנתית, ובונגה יכול להתאים לזה יותר בשלב זה".

לדעתו של יוז, מי שצריך לעזור בשילובו של אבדיה הם האנשים החזקים בפרנצ'ייז: "בראדלי ביל, ראסל ווסטברוק, סקוט ברוקס או טומי שפרד צריכים לעזור לדני לחזור לתמונה, זה התפקיד שלהם כמי שמובילים את הפרנצ'ייז. צריך לתת לאבדיה לשחק למרות שהוא עושה טעויות, זה סוג השחקנים שתצטרך אם תהיה בפלייאוף. אתה צריך שחקן שיכול לייצר נקודות ועם אייקיו גבוה, ואבדיה הוא בהחלט כזה".

יחד עם זאת, יוז סימן את הבעיה העיקרית של אבדיה: "יש לו אייקיו כדורסל גבוה ועל זה אין עוררין. יחד עם זאת, נראה שהוא מתקשה להבין איך עובדת ההגנה ב-NBA. הוא צריך למצוא את עצמו בתוך תכנית העבודה ההגנתית של הקבוצה ואם תמיד מצביעים עליך (כמי שעושה את הטעות), זו בעיה".

"אני לא יודע למה קשה לו בהגנה - אם הוא לא אתלט מספיק או משהו אחר, כרגע ניכר שהוא הוא מאחר בשמירה שלו, וזה שם אותו בעמדה לא טובה שמבצע עבירות מיותרות. ריבוי העבירות שלו גורם לו לרדת לספסל ולהיות פחות מתאים לקבוצה שרוצה לבנות על הגנה".

מודרנו ייחס את הדברים לציטוט של אבדיה כשהגיע לוויזארדס: "כשדני הגיע לוויזארדס, הוא סיפר שלא ראה הרבה NBA כי היה במכבי ת"א וזה היה בשעות לא שגרתיות, ולכן הוא לא מפחד משחקני NBA, אבל זה בעוכריו לדעתי. אם אתה לא צופה ב-NBA, אז אתה כנראה שתתקשה להבין על מה שורקים פאול ועל מה לא. הוא צריך לאתגר את הזריקות של היריבים שלו ולהקשות עליהם, אבל לא לעשות עבירה. אם הוא מבצע כל כך הרבה עבירות, זה אומר שזמן התגובה שלו לא מספיק טוב ועל זה צוות האימון צריך לעבוד איתו".